Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Elég nehéz helyzetben...

Lányok! Elég nehéz helyzetben vagyok , szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy tini lány vagyok aki lassan abban a korban van ,hogy lesz barátja ,ismerkedik stb… viszont sajnos nekem elég sötét a szőröm ,a honaljammal és lábszárramal nincs gond, borotválom és tökéletes ,viszont nekem az egész combomat és minden intim területemet lekellene szőrtelenítenem és szerintem ehhez a borotva nem olyan tökéletes , ezért gondolkodtam gyantán hogy megtanulom gyantázni magam vagy pedig egy epilátor , majd később esetleg végleges szőrtelenítés de az mindegy , amit tudni kell hihetetlen érzékeny a bikini vonalam nagyon kipattog ,borzasztó csúnya …. A kérdéseim: Ti melyiket vàlasztanátok a helyemben? Mennyibe kerül egy epilátor és mennyire fáj? Ha valaki itt gyantázik akkor esetleg mondana egy jó minőségű gyantát? És ha valakinek ugyan ez volt a problémaja hogy nagyon érzékeny és kipattog a bőre , mondanátok tipeket?? Köszönöm , ami fontos még voltam màr kozmetikus által legyantázva , de a legjobban az epilátoron gondolkodom, egy epilátort hány naponta kell használni, és melyik jobb az epilátor vagy a gyanta!?

dec. 30. 02:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lábam, lábszár és comb, epilátorral szoktam, eleinte fájt, de már nem. Hetente kinő pár szál, de nem egyszerre az egész.

Intim részen csak a borotvát bírom. Epilátor iszonyat fáj. Gyanta is fáj, de gyorsabb. Viszont nekem ezektől ott benő a szőr. Hetente szoktam borotválni.

Most gondolkodom, hogy vegyek egy villanófényest tartós szőrtekenítőt, csak elég drága.

dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szia! :)


Én mind a három módszert használom, borotválkozok, epilálok és gyantáztatok is. Azt mondjuk fontos megjegyezni, hogy nekem nem olyan erős a szőröm, szőke is vagyok. Én a combomat egyáltalán nem szőrtelenítem, csak térd fölöttig borotválom a lábam. A hónaljamra epilátort használok, intim területen pedig gyantáztatok kozmetikusnál.


Az epilátor nem rossz, viszont szerintem sokáig tart megcsinálni egy adott területet vele, ami pedig nem biztos, hogy jó, ha érzékeny a bőröd és kipattog. Én kb. másfél/két hetente szoktam epilálni a hónaljam nyáron, télen inkább ahogy sikerül.

Epilálásnál az a fontos, hogy mindig húzd ki a bőrt, nehogy becsípje véletlenül!

Én a Braun silk epil 1-et használom, de ez nem olyan nagy cucc. Nem tudom milyen típus jó még, de nekem ez megfelel.


Ahogy mondtam, intim területen gyantáztatom kozmetikussal. Régebben sima gyantával csinálta, most áttértünk egy ideje a waxra, és az is jó. Én kb 4-5 éve gyantáztatom és szerintem nagy előny, hogy elkezd kikopni a szőr! Nem is olyan erős és szúrós, mint borotva után és kevesebb is van. (Borotváltam azelőtt, szóval saját tapasztalat)

Hátránya viszont, hogy pár hetet, vagy egy hónapot kell várni hogy visszanőjön a szőr, én 5 hetente járok.


Azt nem feltétlen javaslom, hogy gyantát magadnak csinálj otthon intim részen, nehogy összeragadj vagy ilyesmi, de nyugodtan próbálgass ki mindent, mi a legjobb!


A bőröd érzékenysége miatt pedig, akármilyen módszert választasz, szerintem mindenképp használj utána krémet, olajat, ami nyugtatja a bőrt. Intim részen/bikinivonalon a neogranormon és a bepanten is tökéletes!


Ezek nyilván az én tapasztalataim, mindenkinek más válik be, de remélem tudtam segíteni :)

dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Próbáld ki a cukor gyantát! Sokkal kevésbé fájdalmas, mint a normál gyanta. Másképp kell használni, mint a normál gyantát. Otthon is elkészíthető, de tudsz venni is.

Utána fürdés meg krém vagy olaj.

dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Villanófényes gépre szavazok. Philips lumea 80e körül kifogható glamour napokon. Használtan sem annyira gáz, ha jó áron adják.

Sötét, erős szőrzetem van. Gyantától is benőtt a szőr, pedig profi kozmetikushoz jártam. 6 hónap IPL kezelés után gyakorlatilag szőrtelen lettem. Alig pár szőrszál nő itt-ott. Most havi 1x használom a gépet. Kb. 1 óra az egész testen.

Annyi még, hogy az otthoni gyantázás nagyon nehéz. Kell hozzá rendes gyantamelegítő gép és nagyon sok gyakorlás. Elég könnyen égési sérülést lehet szerezni tőle. Az utókezelés is macerás, mert ha elrontod nehezen gyógyuló fertőzést lehet kapni.

dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lumeát vettem ismerőstől használtan, nekem is elég szomorúan nézett ki a bikini vonalam borotválás után. Most teljesen egészséges szép a bőr, úgy hogy 2 hetente villantom 3 naponta borotválom. A vénuszdomb teljesen szőrtelen lett, ahol igazán erős volt ott tökéletesen működött.

Elkezdtem a lábam szárán, ott is jó, nagy foltokban hiányzik már a szőr, a combom viszont szőkes, nem annyira tűnt el, de borotválás után most alig pattog ki. Igazából már ez óriási segítség. Megérte gyűjteni rá.

18L

dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az epilátort szerintem kár megvenni ha intimre is megoldást akarsz. Hiába hiszed azt, hogy bírod a fájdalmat, ott azt ember nem bírja (én azt hittem bírom, de nem).

Nekem gyantától is mindig benőtt, talán még jobban mint a borotvától, pedig kozmetkus csinálta cukorgyantával. Meg szerintem azt magadnak iszonyat nehéz jól megcsinálni, még kozmetikus után sem lett olyan tökéletesen sima mint a borotvától. Ha ennyire erős, benövésre alkalmas szőröd van, akkor a villanófény/lézer lesz csak megoldás.

dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt!! Lehetséges ,hogy egy villanó fényesre gyűjtők akkor:) Lehet viszont hogy addig is veszek egy epilátort , megkérdezem a kozmetikust ,hogy mi a véleménye:)
dec. 30. 23:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Braun Se1170

Azt hiszem most ez a legolcsóbb belőle. Egy próbát megér, nem egy őrült nagy pénz, de pont ezért csodát ne várj tőle. Ha hajlamos vagy a szőrbenövésre, akkor az epilátortól is lesz.

Philips Lumea Advanced SC1994/00

Ez meg az IPL gép, ilyenem van. Csutka alap gép, de a fekete szőrt teljesen lenullázta.

jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A maradhatsz egy kis gyapjas mamut ott lent, pasiként mondom hogy normális pasi ezen nem rúgózik.
jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziaa

Én 14 évesen kaptam egy epilátort, gondolom te is kb ennyi lehetsz. Előtte párszor borotvát használtam de én is kipattogtam szóval nem jött be, viszont azóta csak azt használom mindenhova, láb, kar, hónalj, intim. Nekem is érzékeny a bőröm és elég vastag a szőröm, de mióta epilálok nincs semmi gondom szóval én mindenképp azt választanám a helyedbe

Nem fogok szépíteni az elején brutál fájdalmas volt főleg a hónalj és az intim de fejben kell eldönteni hogy kibírod és meg lehet csinálni, később meg már jobb lesz.

Ha voltál már gyantázva akkor lehet neked nem is lesz annyira rossz már.


18/L

jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!