Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valakinek esetleg valami tipp...

Valakinek esetleg valami tipp , vélemény? Már elég rossz a helyzet

Figyelt kérdés
Sziasztok:)) tini lány vagyok , az a problémám ,hogy nagyon zsírosodik a hajam , amikor 11 éves voltam akkor lett ilyen a helyzet onnantól kezdve már csak 2-3 napig tudtam kiengedve hagyni mikor régebben 1 hétig ment , az elmúlt hónapokban már megmosom pl hétfőn , kedd estére már tiszta zsír , bárkit kérdezek ezt mondja :biztos nem mosod ki rendesen a sampont, ugye nem használod az egész fejedre a balzsamot? Sokat turkálsz a hajadban az a gond!! Mosd meg 2x akkor jobb lesz!! Na most en ezekre mind figyelek még a fésümet is mosom , ja és azt szokták még mondani ,hogy gyakran mosod a hajad , én nem tudom mi a gyakori de egy héten 2x mosom……Azt gondolom ez a hormonok miatt túlzott faggyú termelés ,az arcomon 1 pattanás sincs ellenben a hajam na az off a zsírtol … ez nyilván borzasztó nekem , elkezdtem már minden féle fodrászok által ajánlott sampont használni egyik se jó…. Drogériás samponokat már el is felejtettem szerintem azok úgyse fognak segíteni ….. most 2x használtam a daviness-nek a samponját, az talán fog hatni vagy nem tudom! Kérdéseim: valaki küzdött ugyan ezzel a problémával, hogy sikerült megoldani ,milyen termékekkel? Valakinek bevált a daviness erre a problémára? Elfogok kezdeni rozmaring vizet használni lehet az esik , amúgy nincs rossz állapotban annyira a hajam mondjuk sajnos törik de puha mondjuk a minőségén is főként szeretnék változtatni meg sajnos hiába nő letörik és lekell vágni…Könyörgöm valaki segítsen ,hogy állíthatom meg a túlzott faggyútermelést??

dec. 30. 23:28
 1/1 anonim válasza:

Én most elég durva akné miatt Roaccutane nevű orvosságot szedek. Ez eléggé lecsökkenti az olajtermelést mindenhol (a szemem reggel alig bírom kinyitni pedig gyakran csepegtetem), de cserébe a hajam csak hetente kell mosni és akkor sem durva.


Ha valaki ezt alacsony dózison szedi, akkor nincsenek jelentős side effectek (mondjuk 2 naponta 10mg). De ezt elsősorban nem a haj olajosságának csillapítására találták ki, viszont képzelem akkor lehetne hasonló is ami pont ezt célozza, és cserébe nem cseszi el teljesen a májat.


Ezért egy bőrgyógyász megkérdezését tudom javasolni, ő tudhat hasonló készítményről.

dec. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!