Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rizsvíz (heti 2-3), rozmaringv...

Rizsvíz (heti 2-3), rozmaringvíz (naponta), hair bunny és kollagénpor (naponta) használatától milyen gyorsan és mennyit nőhet szerintetek a hajam? Ezeken kívül mit ajánlotok még hogy gyorsabban nőjön?

Figyelt kérdés

Szeretném minél gyorsabban megnöveszteni a hajam miután egy ótvar sz@r inkompetens fodrász letörte a végét.

Heti 2-3-szor mosom Varga koffeines, Varga gyógynövényes, L’Oreal regeneráló és Syoss hamvasító samponnal + Impliss kifésülő spray-vel, Schwarzkopf hajvégápolóval

Szőke festett hajam van, mivel alapból sötétszőke/világosbarna így nem kell hozzá szőkíteni, régebben is volt ilyen és ez a festés akkor sem roncsolta, most tavasszal egy elég sötét színből világosította egy magát mesterfodrásznak hazudó sarlatán és az nagyon megviselte, tervezek most már maradni ennél a színnél


Mit ajánlotok még vagy mit változtassak ezen hogy hamar megnőjön? Nagyon szükségem lenne rá mert kb állandóan sírok amiért több mint 10 cm-t elveszítettem a hajamból

Múlt héten kezdtem csak a rizs-és rozmaringvizet használni, milyen hamar számíthatok látható eredményre? Kollagént évek óta, hair bunnyt majdnem két hónapja szedem

Volt egy hidratáló L’Oreal pakolásom is amit a rizsviz mellett elhagytam, azt érdemes mellette használni?



jan. 3. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Fodrásznőm mondta, hogy a Hair Bunny túlárazott és semmit se ér. Havi 1 centit tud nőni a haj.


Csinálhatsz bármit, költhetsz vagyonokat ilyen termékekre abban a hiszemben, hogy ezektől gyorsabban fog nőni, de csak azt tudom mondani, hogy ez csak marketing. Nem fog gyorsabban nőni a hajad és a pénzedet csak kidobtad az ablakon.

jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekem fodrászom pont ajánlotta, meg egy barátnőmnek is használt

Rizs-és rozmaringvizet otthon csinálom, TikTokon kapták fel mint hajnövesztő trükköt nem reklámként

jan. 3. 17:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha te ebben hiszek, csináld. Én csak egyszerű vitaminokat szedek, egészséges étkezem, mégis nő a hajam annyit, amennyit az előbb írtam.


Szedtem sörélesztőt, Dm-es hajvitamint, meg egy másikat, amit párom vett nekem, de egyiktől se nőtt gyorsabban a hajam.

jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Jav. hiszel..
jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
1 cm-t nekem is nő csak az borzasztóan kevés így hogy ahányszor tükörbe nézek el tudnám sírni magam
jan. 3. 17:50
 6/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően a veled született adottságok szerinti mennyiségben, vastagságban és sebességgel nő a hajad, ezen a részén nem lehet változtatni.

Amiért a hajápolás mégis segít: ha feltörik a vége, akkor hosszt vesztesz, ha letörnek a hajszálak, akkor tömeget vesztesz, tehát amíg hajápolással ezeket megelőzöd/korlátozod, valóban látványosabb a hajnövekedés, úgy érezheted, jobban nő és valóban is hosszabb lesz, mint ha nem foglalkoznál vele. Hajszerkezet helyreállítóval (pl. K18, Olaplex 3) lehet pluszban a meglévő bigyóidon felül próbálkozni, bár drágák. Szerintem a legkisebb csomagot vedd, hogy ha nem jön be, ne menjen kukába. A K18-ból van kb 5 alkalmas mini kiszerelés (5ml), és egy kör alap kezelésre az amúgy is elég. Olaplex 3-ból tudtommal 100 ml, ezt kb 10 alkalomra tenném, de hajmennyiség függő. Ezt a kettőt próbáltam és jók voltak (3-4 alkalom után látványosan), de kereshetsz olcsóbb alternatívát, talán a Revoxot láttam emlegetni, de nincs benne tapasztalatom.


A samponkészletedről:

-- A sampon feladata a fejbőr tisztítása, tehát nem a hajat kell mosni. A regeneráló sampon legjobb esetben kamu, rosszabb esetben tényleg tele van regenerálóval, ami mosáskor feltapad a fejbőrre és a hajmosásból elmarad a tisztítás. A normál tisztításra való sampon (fejbőr), regeneráló balzsam / pakolás (hajhossz) egy egészségesebb közelítés.

-- A lila sampon nem sampon, hanem színkorrekciós termék. Pont a hajvégre kell tenni és ott hatni hagyni, míg nem igazán célszerű lila pigmentekkel tiszítani a fejbőrt. A lila sampont normál hajmosás (fejbőr) után a hajhosszon felhabosítva lehet a helyén használni. A sérült hajadra legközelebb inkább a lila pigmentes balzsam lenne előnyösebb, az nem szárítja a hajhosszt, a samponnal ellentétben.


Népszerűtlen véleményem:

1. A tiktokon nem rajtad akarnak segíteni, hanem magukon, az van ott, amit kattintanak, mivel a nézettséghez aránylik a kereshető pénz, a felszedhető szponzorok, stb. Mivel a hajnövesztés népszerű téma, kb. a hagymás rántottára is megéri azt mondani, hogy növeszti a hajad.

2. A rizsvíztől és a rozmaringtól sem nő a hajad. Gondolom, hogy vannak bizonyíték fotók, de azt nem hiszem el, hogy házi lötyi nélkül lassabban nőtt a haja. Jó neki, de nem transzferálható a genetikai lottónyertesség.

3. A guminyulas cég sem rajtad akar segíteni, hanem magán: mivel drágábban lehet eladni egy sima vitamint, ha ráírják, hogy növeszti a hajat, ráírják, megszorzzák az árat 300-zal és fizenek pár influencert is (ld. még 1.).

jan. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak hogy ne akarjam napi szinten kinyírni magam a hajam miatt?
jan. 4. 06:31
 8/18 A kérdező kommentje:
+ a fodrászomat sem szponzorálja senki, mégis ajánlotta ezeket
jan. 4. 06:50
 9/18 A kérdező kommentje:
Olaplexet használt az a nyomorult is aki ezt művelte velem, egy barátnőmnek néhány helyen 30 centik törtek le a hajából miután az mellett szőkítette úgyhogy többet a közelébe nem megyek
jan. 4. 06:52
 10/18 anonim ***** válasza:
Értem, hogy szívás. Ha nem érzed hasznosnak a tippeket, amiket kaptál, ne használd őket. Csodavárással vagy nélkül, költekezéssel vagy nélkül, de a hajad növekedési ütemét nem tudod növelni, hiába nem szeretnél beletörődni. Ha ezt nem szereted meghallani, nem érdemes itt kérdezni, irány a tiktok, ott mást mondanak, ráadásul ha egy évig nézed, azalatt adottságodtól függően akár 10-15 cm-t nő a hajad! :) :)
jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!