Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyorsan bezsírosodik a frufrum...

Gyorsan bezsírosodik a frufrum, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve van frufrum, de nem találom a megoldást. Mikor hazaérek, elcsatolom, meg alváskor is, hogy az arcomon lévő olajok+krémek ne zsírosítsák. Ennek ellenére sokkal gyorsabban jelentkezik ott a probléma, mint a hajam többi részén. Ha reggel megmosom, az sem segít sokat, mert 1-2 óra elteltével ugyanúgy néz ki, mint mosás előtt. Összességében a hajamat minden szerdán és vasárnap mosom meg, ez egy jól bevált ritmus, ami a hajamnak megfelelő, nem szeretném, hogy ezt a frufru felborítsa. Ezért kérlek, ne írjátok azt, hogy mossak fejet gyakrabban! :)


Ti mit ajánlanátok megoldásként?



jan. 4. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát esetleg van a száraz sampon, de ha ennyire nem akarja az igazságot, lehet, hogy a frufrut el kéne engedned, mert nem neked való.



Nekem se jött be, pont ott elöl van forgóm, szóval vasalnom kellett rendszeresen hogy normálisan nézzen ki, és ettõl elkezdett tövéig visszatörni.

jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a lenövesztés lett A Megoldás, mert nem bírtam a zsonglőrködészt (ld alább), pedig eskü, rosszabbul áll, mint a (frissen mosott :)) frufru.


Félmegoldások, némelyik kombinálható:

- oldalrafésülős és/vagy "függöny" frufru (curtain bang, side bang)

- száraz sampon, akár már frissen mosva is a tövére

- smink és szutymós arcápolók hanyagolása

- könnyen átzsírosodó arcbőröm rutinszerű szalicilsavas szelidítése (hidratálóban vagy külön tonik/szérumban vagy arclemosóban)

- homlokom napközben 1-2x törölgetése valami "zsírpapírral" vagy papírtörlővel, + valami mattító púderféle rátapicskolása a mosdóban

- éjszakára és otthon félretűzni - már csinálod

- reggeli váratlan pánikhelyzet esetén csak a frufru gyorsmosása-szárítása, de ha a többi haj sem ad már frissen mosott hatást, akkor az arc körül a hajvonalat kb 1-2 cm szélesen szintén meg kellett mosni és gyorsan megszárítani, ha még így is elütött a mosott és a többi, akkor hátracopfozni úgy, hogy felül a frissen mosott hajak legyenek, az takarta a többit

- frufru félretűzése a hajmosás előtti nap(ok)on, így néha még mindig tudtam frufruzni

jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Én külön mostam emiatt de végül lenövesztettem inkább.
jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően lldalfrufrum van! :D
jan. 5. 18:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Oldalfrufru* xd
jan. 5. 18:13
 6/6 A kérdező kommentje:

A szárazsampont ki fogom próbálni :)

A többi dolog számomra túl sok :/

jan. 5. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!