Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Demodex atka eltüntetése...

Demodex atka eltüntetése szempilláról? Műszempillám nincs és nem is volt.

Figyelt kérdés

Betegség miatt legyengült az immunrendszerem és néhány napja észrevettem, hogy a szempillám töve reggelente csipás, miután pedig lemosom, apró korpaszerű pöttyök maradnak a szempillám tövén, amit már sehogy sem tudok lemosni róla!

A bőrgyógyaszatra 3 hónap múlva kaptam időpontot, magánorvosra pedig nincs pénzem.

Szempillatőben lévő demodex atka ellen milyen bevált házipraktikákat tudtok ajánlani? Azt olvastam, hogy a kénes szappanal való arc és szem mosás minden reggel és este segíthet.

Valóban így van? Vagy esetleg más drogériás vagy gyógyszertári kozmetikumot tudnátok erre ajánlani, ami hatásos?

Negatív kommenteket kérlek ne írjatok,mert nem higiénia hiánya miatt jártam így, hanem mert vírusos betegség miatt legyengült az immunrendszerem!



jan. 8. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ocuvane plus szemhéjtörlőkendő, rá is va írva,hogy Demodex ellen is jó.


Én ezt 2hónapig használtam, aztán áttértem az alapos szemhéj-és szempillatisztításra esténként. Nekem a kétfázisú sensitive micellás víz vált be,az leold mindent, aztán sima arclemosóval (habzó) is lemostam.

jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
jan. 9. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!