Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Poratkát, demodex átkát meg...

Poratkát, demodex átkát meg lehet látni nagyítóval vagy szabad szemmel?

Figyelt kérdés

nov. 16. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabad szemmel meg lehet látni, Nagyítóval már az anatómiai részletek is kivehetőek lesznek.
nov. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én még soha sem láttam egyet sem.

Elvileg 0,3mm-esek, az peddig elég nagy szerintem. Durva, hogy elvileg az ágyam és a bőröm is tele van ezekkel a bogarakkal.

nov. 17. 02:32
 3/8 anonim ***** válasza:

A Wikipédia tanúsága:

[link]

szerint a poratka 0,25-0,5 mm, tehát igen, esélyes meglátni.

nov. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: Bár azt hozzá kell tenni, hogy áttetszőek, így nehéz rájuk lelni.
nov. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem láttam még soha egyet sem? Elvileg többmillió él a szőnyegben, ágyban
nov. 20. 22:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt én sem értettem soha. minden forrás tényszerűen kijelenti, hogy márpedig nem látható szabad szemmel, noha néhány tized milliméter, az egyáltalán nem annyira kicsi, ráadásul az emberi szem eléggé érzékeny a mozgó célpontokra.

mondjuk még ha 1 millió poratka él is egy 10 négyzetméteres szőnyegben, akkor 1 négyzetcentiméterre mindössze 10 poratka esik, gondolom elég jól eltűnnek a szőnyeg gubancai között

a bőrön viszont nem élnek.

nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, az a 0,3mm kb egy ceruzapötty nagysága, azt pedig simán meglátom szabad szemmel.


A bőrön demodex atkák élnek, elméletileg most is többezer atka futkoz az arcunkon. A demodex is kb 0,3-05,mm, akkora mint a poratka.

nov. 22. 18:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Az éjjel pl. tükör és lámpafénynél nézegettem közelről az arcomat, de nem láttam rajta semmilyen mozgást sem.


Pedig szabad szemmel látható az a 0,3mm. Találtam néhány érdekes képet


[link]


[link]



Tehát egy rotring hegye kb akkora, mint az atka. Vagy ezek a huzalok. 0,2mm a legvékonyabb a képen. És látható


[link]

nov. 23. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!