Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kiskoromban göndör hajam...

Kiskoromban göndör hajam volt, és időnként most is találok 1-2 göndörödő tincset. Pl ha felfogom a hajam, egy tincs a fülem mögött mindig feltűnően göndör, de nagy ritkán elvétve máshol is akad ilyen. Lehetséges hogy hullámos/göndör hajam van..?

Figyelt kérdés
alapból, és csak "kinyúlt" mert nem így kezeltem?
jan. 22. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Sok lánynak ez hormonális.


Pl pubertáskor vagy begödörödik, vagy egyenes lesz, aztán terhesség során megint változik.


Mindkét irányban mefesik, ismerek példát rá.

jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy megváltozhat, a kérdés az, hogy ezek után jogosan gondolom hogy lehet hogy ugyanúgy göndör/hullámos nekem, mint régen?
jan. 23. 15:31
 3/8 anonim válasza:

Tiktokon állandóan feljönnek ilyen videók, ahol hajápolással/tál-metódussal próbálják megnézni, hogy göndör-e a hajuk, egy próbát megér. A lényegük, hogy samponozás után a balzsamot nem csak leöblítik zuhanyrózsával, hanem tálban/mosdókagylóban megtöltött víz segítségével öblítik ki (tényleg szebb fürtjeim voltak úgy, de a hátam beszakadt közben, szóval nem szeretem így csinálni). Fontos, hogy a vizet is csak kinyomkodjuk a hajból a tenyerünkbe téve a tincseket, nem kicsavarjuk, mint egy ruhát. Törölközővel sem érdemes végigdörzsölni a hajat, nem tesz jót neki. Alapvetően azt mondják, ne vizesen fésüljük a hajunkat, de a göndör haj általában száraz is, ezért vizesen kifésülve még mindig kevesebb hajvégtörés lesz, mintha szárazon tennénk.

Érdemes használni valamilyen hajmaszkot, olajat, hajhabot (pl. direkt göndör hajra) és úgy a nedves, kifésült hajadba a tenyereddel belevinni (erről sok videót fogsz találni). Ha ezek együttesen sem hoznak elő a hajadból semmilyen fürtöt/hullámot, akkor szinte biztos, egyenes hajad van.

jan. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem száraz a hajam, sőt, normál/zsíros között van.

Van külön hajtörölközőm, azt szoktam ráteríteni a fejemre, és becsavarva a hajamat eltűröm.

A hajam nem törik, viszont száraz állapotában is nagyon kócosodik, ezért vizesen nagyon nem szívesen tenném :/


Erről a tálas-balzsamos módszerről tudsz kérlek küldeni egy videót? Nincs tiktokom. Vagy ha elmondod hogy kereshetek rá youtube-on, azt is megköszönném

jan. 24. 20:38
 5/8 anonim válasza:

Itt konkrétan a tálas módszert mutatja be:

[link]


Kicsit máshogy, de a lényeg ugyanaz:

[link]


[link]


Itt a hajtípusokról vannak képek:

[link]

Ezek csak göndör haj tippek:

[link]


Ez a videó pedig bemutatja, hogy ha már több nap eltelt mosás után, akkor hogyan lehet felfrissíteni a tincseket, hogy megint szépen mutassanak:

[link]

jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 tegyük fel, hogy biztosan hullámos/göndör vagyok, viszont egyenesre nyúltak a tincseim. Ha kipróbálom ezt tálas metódust, csak a nyomkodás hatására be kéne hullámosodnia?


Amúgy alapvetően 2a-2b közé esik a hajam, de szoktam benne látni 3a tincset is elvétve


Köszönöm hogy kikerested őket!

jan. 25. 18:36
 7/8 anonim válasza:

A vizesen nyomkodás hatására igen, jobban megmaradnak a hullámos tincsek, mintha csak szárítás, fésülés után hagynád csak úgy lógni, de ha egyenes a hajad akkor semmit vagy szinte semmit nem csinál vele, tehát nem begöndörítésre való, hanem szebb és látványosabb, szemmel láthatóbb hullámok, fürtök elérésére.

Azt nem tudom, hogy neked is fog-e működni, esetleg ha kipróbálod, írd meg ide vagy privátban, de nekem segített.

jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébként hasonlót csináltam már én is: amikor felraktam a balzsamot, elkezdtem nyomkodni, és akkor egy minimális mértékben behullámosodott tőle

Egyébként amikor legutoljára hajat mostam, felfogtam csattal a vizes hajam, viszont néhány nagyon vékony tincs kilógott. Azok közül (gondolom a pára miatt) 2 magától begöndörödött, egy harmadik meg hullámos lett. És mikor megszáradtak, akkor láttam hogy továbbra is ott voltak a hajamban

jan. 25. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!