Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak ilyen bőrre?

Mit használjak ilyen bőrre?

Figyelt kérdés
Vannak nyitott és zárt mitesszerek az arcomon, és van amelyik néha be is gyullad és pattanás lesz belőle. A homlokomon is vannak apró pattanások, és a mitesszerek is elkezdtek terjedni a szám körül. Az orrom mellett ha jól állapítottam meg, akkor ott tágabbak a pórusok, és mitesszerek is vannak. Nem vagyok szakértő, de jó lenne ha valaki tudna segíteni. Esetleg kipróbáljam a szalicilsavat? Hallottam, hogy az jó az ilyen dolgokra, de abból is melyik fajtát, és esetleg még ezen kívül mit kellene használnom?

febr. 8. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biobalance márkának van nagyon jò széruma és arckréme a bőrödre, oleánolsavas szérum és super pure nevű arckrém, nem vészes árban sem, a kettő kb 9 max 10 ezer, olvass utána, de egyébként a szalicilsav is jò. Arctisztításra figyelj oda nagyon.
febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A szalicilsav nekem bejött, revoxosat használok. Ha nem is feltétlen ettől a márkától, de szerintem próbáld ki
febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is bevállt a szalicilsav. Az Ordinary szalicilos maszkját használom. A savaknak elég 10 perc hatni, és én szeretem, hogy ezt le kell mosni.

Amit még kipróbálhatsz, az az azelainsav. A q+a-nak jó az azelainos széruma.

De ne egyszerre vezesd be őket. Teljen el 2 hét 2 hatóanyag kipróbálása között.

febr. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük pár alap kérdéssel:


Hány éves vagy?


Mennyire szeretsz nassolni?


Átlag napi folyadékbeviteled megvan-e?


Sminket használsz?


Arcodat megfelelően karbantartod?

febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, néha megkívanom az ilyen nassolni valókat, eszek is belőle, viszont szerintem az nem sok amennyit én szoktam. A folyadékbevitel kb 1- vagy max 1,5liter, sminkelni szoktam. Ha az arc tisztítására gondolsz, akkor igazából régen nem annyira figyeltem ( szerintem itt rontottam el) viszont most próbálok
febr. 9. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

A hormonjaid miatt eltarthat még ez az állapot.


Nekem elég 1-2 chips/héten és simán kipattogok tőle még 31 évesen is.


Folyadékbevitel nagyon kevés. S ha összeszámolod évi hány liter hiányzik, biza rengeteg.


A folyadék a mégregtelenítéstől a bőröd állapotáig, emésztésedig, anyagok felszívódásáig mindenhol fontos szerepe van a szervezetben.


Sokan félvállon veszik. De pl korombelieknél már huszonévesen látszott, hogy ki mennyire figyelt oda ezekre.

Ugyanis simán +20évvel többet mondanál korombeliekre, míg engem sokkal fiatalabnak néznek 0 ránccal, kitisztult arcbőrrel.


Visszatérve hormonokra: menszesz idején méginkább burulnak szegények.

Nálam ennyi idősen is ezeken a napokon előjön pár pati.


Próbáld meg kerülni a sminket.

Ha picit mégis kenni akarsz:

Egy jól szívódó vizes bázisú krémet szerezz (pl avon 100ml esek, vannak nagyon jó illatúak). Kend be arcod vele és amíg még nedves az arcod tőle hintőporral mattos felületet tudsz csinálni.

Ez szárítja is őket, a mattos arc pesig nem emeli ki az arcon a dolgokat, kisimultabb hatást ad.


Viszont, amikor csak lehetséges kerüld a sminket. Lélegeznie kell a bőrnek +nem megy tele a pólus minden vacakkal, ami biza rásegít a miteszerek kialakulásában.


Érdemes időnként kozmetikushoz menni kitisztítani az arcod.

Havi 1 minimum.


Sima vizzel vagy kamillás vízzel (kamillavirágzat gyulladás csökkentő - pár száz ft a herbáliákba) mosd, ha nagyon zsírosodik, akkor pici kézi szappan. Érdemes házi készítésűt venni, ami adalékmentes. De készíteni se nagy dolog.


Azért mondom hogy picit használj csak, hogy ne mosd le az arc teljes természetes zsírtartalmát, mert azzal a szervezeted elkezd többet termelni és belecsöppensz egy ördögi körforgásba.


Kell a természetes zsiradék, hogy védje arcodat, főleg hideg időszakokban.


De ha szárazabbra sikerül egy kicsit kend be, 1-2cseppnyi krémmel, ha nem undorodsz a natúr zsírtól azzal is jó.

Vagy természetes illóolajakat is használhatsz, de mindenképpen nézd meg a címkét/dobozt, ha veszel, hogy nincs-e rajta vegyjel, mert azok csak szoba illatosításra s hasonlókra jók, emberi fogyasztásra és használatra alkalmatlanok.


Herbáliában vannak olajok, de akár DoTERRA termékeit is javaslom. Nekem az Arise nevű a kedvencem. Illatszerek helyett ezt használom és tartósabb is a bőrön az illata.


Na és jön a nyár lassan.

Napoztasd le arcodat, hogy megújuljon bőröd.


Nekem még a hegeket is szépen leszedte. Pedig aztán nagyon durva volt az én varangybőrű arcom.

22 éves korom tájt kezdtek el hormonjaim beállni, úgy pedig patik, miteszerek ideje is lassan leáldozott.


Akkoriban a több program miatt sokat voltam napon, 4x égtem le hámlásig azon a nyáron.


Persze az UV ellen azért védekezz és ne vidd túlzásba.


Pár dolog ugyan "öregasszonyosan" hangzik, de nem véletlen használják ezeket mai napig.


Ha szereted a növényeket vagy csak egy elmenne a szobádba dísznek javaslom az aloeverát, ha jól tartod elburjánzik a kicsike és a leveleinek belsejét használhatod natúrban az arcodra szintén, akár krémek helyett.

Semmit se kell vele csinálnod és olyan az állaga, mint a vizesebb krémeknek.


Mindemellett kitartás, türelem!

Idő mire lecsitulnak, beállnak hormonjaid. Változó, hogy kinél mikor nyugszanak le.

Valakinél később valakiknél korábban.


Remélem sikerül fokozatosan javítani a bőrödön. Hajrá! ☺️

febr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó az öszes rossz tanácsot összeszedte neked, amin mi a tudatos bőrápolós oldalakon nevetünk, hogy ilyen létezik. Ne hallgass rá.
febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó, a vízfogyasztásban igazat adok.
febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Meos vagyok egy természetes alapanyagokkal foglalkozó cégnél.


További kellemes nevetgélést.


Az idő eltelte alatt a magatokfajta tagadók azok, akik 30 évesen is már 50+osan néznek ki.


Ráncok, bőrproblémák, hajproblémák stb lehetne még sorolni mikkel küzdenek a magukfajta.

febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ui.: a marketing az más téma és sokan esnek áldozatául.
febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!