Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez a rutin jó lenne? Többi lent

Ez a rutin jó lenne? Többi lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy arcápolási rutint. 21 vagyok úgyhogy csak valami kis egyszerűt.


Kombinált mitesszeres bőröm van.


Addig jutottam a kutatásommal, hogy szükség van arc tisztitótra, fényvédőre, hidratálóra és egy szérumra vagy krémre.


A CeraVe márka tetszik. Víz bázisú cream to foam arc tisztító, moisturizer lotion,SA smoothing cream amik szerintem jók és tetszenek.


A fényvédő már megvan és hűségesen használom. Az másik márkájú. Nem szeretném lecserélni, mert szerintem jó.


Kell olaj bázisú arc tisztító is? Vagy ez így jó?



febr. 18. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sose árt egy ilyen bőrre az olajos lemosó.
febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így jó.

Ha sminkelsz, akkor hasznos a double cleanse (olajos lemosó + habzó lemosó egymás után), de ha nem kell masszív dolgokat leszedni az arcodról, szerintem felesleges: bár "nem árt", de rabolja az idődet és pénzbe kerül. :)

febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
A kombinált, mitesszeres bőr nem bőrtípus. Kell egy megfelelő diagnosztika és az alapján felépíteni a rutint. Ha a kombinált alatt a zsíros bőr az egyik amire gondolsz, arra nem való egy alapkrém, az normál és felszíni vízhiányos bőrre való mert a hidratáláson kívül nem csinálnak semmit. Neked emellett szükség lenne faggyútermelés szabályozásra, gyulladáscsökkentésre, stb.
febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
3-as, szerintem félrerértés van: az SA smoothing egy szalicisavat, ceramidokat is tartalmazó hidratáló. A bőrtípus egyébként is vitatott kategorizálási rendszer, orvosi értelemben nem létezik, a köznyelvben viszont segít pár alapvető dolgot egyszerűen nevén nevezni, nem érdemes ezen leakadni...
febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as az SA smoothing cream-et faggyútermelés szabályozása céljából tettem a rutinban. Valószínűleg felszíni vízhiány is van ezért van benne a hidratáló is.
febr. 18. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!