Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kombinált bőrre arcápolási...

Kombinált bőrre arcápolási ritun? Milyen márkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A T vonalban zsíros a bőröm. Nagyon sok mitesszer van ott.

Az arcom többi része normál bőrtípus. A pórusok jól láthatók.


Fekete szappannal szoktam tisztítani az arcom reggel és este. Ha valamiért sietnem kell és nem érek rá akkor csak micellas vízzel.

Alkalomszerűen használok fényvédőt és arckrémet.


Tudom, hogy ez nem jó így. Nagyon szeretnék változtatni.


Milyen termékeket és milyen márkát ajánlotok?


21N



jan. 26. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Elsősorban, ne csak alkalomszerűen használj fényvédőt és arckrémet. Fényvédőt minden nap kell használni, és arckrémet is. Ha a fényvédő eléggé hidratál, akkor nem feltétlen kell reggel az arckrém, de este arctisztítás után mindenképp.


The Ordinary, Geek & Gorgeous, Elyn's Lab, Revuele, Keve. Nekem ezekkel jó tapasztalataim vannak, és azért viszonylag pénztárcabarát, ezdésnek rendben.



Mitesszerekre, tág pórusokra a niacinamide és a BHA hámlasztó jó, szóval elsősorban ezt a két terméket szerezném be. Kb. az összes általam felsorolt márkáknak vannak ilyen termékei.

jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
*kezdésnek
jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én erre a bőrtípusra még az azelain savat ajánlom. A q+a márkának jó az azelainos széruma.

Valamint az arctisztításra szappant nem ajánlok. A micellás víz nem rossz, de mindenképpen le kell mosni az arcról (mondjuk, az sem mindegy, milyen micellás víz. A Garnier rózsaszín kupakos micellás vize elég jó, de még a gyógyszertárban is lehet venni gyengéd micellás vizet). Egy vizes bázisú lemosót is használhatsz utána, hogy alaposabb legyen. Ezt dupla tisztításnak hívják. Fényvédő lemosáshoz szükséges.

Ha elkezdesz használni egy új terméket (a lemisókon kívül), várj 2 hetet, mielőtt mást is bevezetsz, így, ha valami nem válik be, tudni fogod, melyik termék a ludas.

És mindennel egyet értek, amit az egyes írt.

jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
jan. 27. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is kombinált típusú és érzékeny is. Az Equilibra aktív szenes, alo verás arctisztítóját használom és nekem nagyon bevált (netről rendelem), vagy dmben, rossmannban is lehet kapni zselé/gél állagú lemosókat, amik nem zsírosítanak. Arcradírként 2 hetente 1x kókuszreszeléket használok (Előtte felviszem az arctisztító gélt és óvatosan bemaszírozom vele a bőröm, tökéletes!). Arcpakolásként méz, élesztő szintén bevált. Hidratálókrémként nekem a Balea Med minden mentes (kéz) krémje vált be. Előtte tonik (ebből a türkiz színű eveline-t használom, de bármelyik jó lehet, ami nem szárít túlzottan és nem alkoholos). Utána sok-sok vízpermet (desztillált vagy rózsavíz) és végezetül egy csepp krém/olaj (a T vonalban nem kell). Hidratálóként az aloe vera olaj is nagyon jó, fontos, hogy tényleg csak egy ici pici kell belőle és nedves bőrre kell tenni. Nyáron a tonik mellé használok teafa olajat is vízzel higítva a T vonalban, na az aztán tényleg leszedi a zsírt, inkább csak akkor ajánlom ha nagyon izzadsz. Fényvédőből még én is keresem az igazit, de most a spray változatokkal szemezek.
jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!