Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan borotválkozzak, hogy...

Hogyan borotválkozzak, hogy ne pattogjak ki?

Figyelt kérdés

Már 30 éves vagyok, de még mindig brutál érzékeny a bőröm. Ha pengével borotválkozom, akkor a gigám tetejétől lefele, a nyakam elülső részén fáj a borotválás. Ha nagyon óvatosan csinálom, akkor is érzem, hogy sérti.

Pengés borotválkozás után 1-3 napig fehér pattanás szerű pöttyök lesznek, ha véletlen elkapakor egyet vagy begyullad, akkor akár 1-2 hétig is ott van, pirosan, bedagadva.

Próbáltam már 8-10 féle pengés borotvát, a 2-3 soros a legjobb, de azzal is fáj borotválkozni és kipattogok.


Próbáltam vagy 3-4 féle habot, gélt, szappant is. Előtte melegvízzel puhítok, ha végeztem, hideg vízzel és toniccal fejezem be, vagy aftershave, krém, olajak, aloevera, stb..Legalább 15-20 dolgot próbáltam ebből is, van ami jobb, de semmi nem segít. A szőr növekedésével megegyezően szoktam, de fekete szőröm van és fehér bőröm, így nagyon látszik. Ha simábbra akarom szedni, a végén ellentétesen is ráborotválok, de ilyenkor sokkal több helyen sérül és gyullad be.


Ezután jöttek az elektromos borotvák, vettem olyat, ami hűt is borotválkozás közben, 2 soros braun, 40k volt. Ezzel a legjobb talán, e felett nem próbáltam semmit, mert sajnálom rá a pénzt. A 3 körpengés cuccok nem váltak be, volt ami meg is vágott gyakran.


Meguntam, hogy heti 2-3x kell borotválkozzak és heti 4 nap legalább fáj a nyakamnál és csúnyán néz ki, ezért elgondolkodtam a trimmelésen. Onebladet vettem, nem rossz, leszedem 1,5mm-re, és nem pattogok ki sehol, de a nyakam szőrös marad. Nem túl szép. Ha leveszem a trimmelő fejet és nullára szedem, a oneblade szedi le a legkisebb sérüléssel, és kicsit pattogok csak ki. Szárazon teszem mindent, nem használok semmit se borotválkozás előtt, se utána.


Ma eltört sajnos a feje, és nem kapok hozzá sehol, ezért újat kell vennem. A munkám miatt lehet, hogy 1-2 naponta nullára kellene borotválnom magam újra.

Mivel érdemes próbálkoznom?

Esetleg menjek el végleges lézeres szőrtelenítésre a nyaki részen?


márc. 8. 04:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

“ hideg vízzel és toniccal fejezem be, vagy aftershave, krém, olajak, aloevera, stb..”


Helyett: fertőtlenítsd tiszta szesszel.

Keress fel egy bőrgyógyászt.

márc. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Philips One Blade.


Egyébként a heti 2-3x borotválkozás az szerintem sok.


Ha mondjuk leborotválom hétfőn a nyakamat (Philips One Blade-et használok én is) akkor teljesen jó, de ha szerdán ismét leborotválom, akkor nekem is kipattog, bármivel is borotválom. Tehát jobb minél többet várni, mondjuk szombatig.


A nyaknál sokaknak érzékeny, ráadásul ugye a borotválkozás az egy "trauma" a bőrnek. Tehát rendes borotvával is úgy kellene, hogy egyszer lehúzod az egyik területet, és többször nem mész át rajta, mert minél többször csúsztatod rajta a pengét, annál jobban irritálva lesz.

márc. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is gond, hogy bajuszt növesztettem egy időben azóta ott be van erősödve a szőr amit csak úgy lehet eltüntetni ha visszafelé borotválom felfelé

Ha normálban leborotválom akkor is némi borosta marad így marad a visszafelé való borotválás mai már hatásos csak egy a gond

Na most ez olyan kicsapódásokhoz vezet, hogy csupa kipattogzódás a bajuszom környéke. hogy utána meg egyáltalán nem tudok borotválkozni

márc. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a klasszikus biztonsági borotvát! Egyszer-kétszer el fogod vágni magad, aztán menni fog. Borotvahab, utána sima arcszesz.
márc. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi olyat ami irritálja arcbőrt amiben mentol,szesz van pengés borotva fejet 1-hónap után csere,és nyugtató kencét kell használni natúr boltban kapható kamillás krém olyan 500-ft.
márc. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nálam ugyanez a szitu, nekem az vált be, hogy növésirányban húzom csak le a nyakamon, visszafelé nem. Így nem lesz ugyan tökéletesen sima, de azóta nem pattog ki egyáltalán. Amúgy 3-4 naponta borotválkozok.
márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nagyon kiborotválod, és a növő szőr belefúrja magát a bőrödbe.

Visszafelé sose húzd! Akkor se, ha nem érzed elég simának.

márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4 nem akarok én nyúlszájat plasztikázni magamnak ha a régi borotvákra gondolsz

A klasszikus borotvával a késsel meg kell tanulni borotválkozni mert elvágod a saját nyakad kábé

A tekerős se sokkal jobb

A régi tekerős második világháborús pengés borotvák olyan durva és mély sebet vágnak, hogy ott egyből ömlik a vér szintén úgyhogy azt inkább kihagyom

Gondolkodtam már gyantázáson az lenne a legjobb de attól meg bexarok úgy fáj mivel ugye a borosta az egy fokkal vastagabb valami

De ismerek egy fickót az gyantáztatta az borostáját nem pedig borotválkozott, a szeme se rebbbent miközben csinálták neki, gondoltam magamban, hogy ez a nem semmi, ki lehet próbálni

márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8


"a tekerős második világháborús pengés borotvák olyan durva és mély sebet vágnak, hogy ott egyből ömlik a vér szintén úgyhogy azt inkább kihagyom"


Ugyan már nem olyan veszélyes a biztonsági borotva..Egy zárt fésűs készülék;mondjuk egy ilyen:

[link]

a kialakítása miatt nem tud durva és mély sebet ejteni.Mert a penge egyszerűen nem áll ki annyira,hogy ilyent okozzon..Persze ha valaki rányomja nagy erővel az arcára, aztán összevissza kaparászik vele,akkor felületi vágásokat nyilván okoz.De észszerű használat mellett nincs vele probléma.

----------------------------------------

A kés az már valóban más tészta.Annál a legapróbb hiba is azonnal megbosszulja magát.

márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Puhítás

1. habbal nem géllel bő vízzel (utána zuhany hogy ne maradjon vegyszer az arcomon) esetleg zuhanyzás után hab gél nélkül, de ekkor eltömődik a borotva ezt fogínyzuhannyal öblítem. Wilkinson protektor 2-at használok. Első 10 alkalommal ég a pofám tőle. Utoljára decemberben cseréltem fejet, szinte végtelen számú borotválkozást kibír. Növés irányába húzni. Az eredmény nem babapopsi. Át szoktam utánna villanyborotvával dolgozni.Villanyberetva is ok da az nem tudja levágni az egy napnál régebbi borostát. Villany után át szoktam húzni pengével. Fő szabály egyiket sem nyom nyomni a bőrödbe erővel. Épp csak hozzáérjen. Nem nyúzni akarod a késsel csak leheletvinoman átsimítani. Előtte, utánna alkoholmentes aftershave.

ápr. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!