Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan borotválkozzak, hogy...

Hogyan borotválkozzak, hogy ne pattogjak ki?

Figyelt kérdés

Már 30 éves vagyok, de még mindig brutál érzékeny a bőröm. Ha pengével borotválkozom, akkor a gigám tetejétől lefele, a nyakam elülső részén fáj a borotválás. Ha nagyon óvatosan csinálom, akkor is érzem, hogy sérti.

Pengés borotválkozás után 1-3 napig fehér pattanás szerű pöttyök lesznek, ha véletlen elkapakor egyet vagy begyullad, akkor akár 1-2 hétig is ott van, pirosan, bedagadva.

Próbáltam már 8-10 féle pengés borotvát, a 2-3 soros a legjobb, de azzal is fáj borotválkozni és kipattogok.


Próbáltam vagy 3-4 féle habot, gélt, szappant is. Előtte melegvízzel puhítok, ha végeztem, hideg vízzel és toniccal fejezem be, vagy aftershave, krém, olajak, aloevera, stb..Legalább 15-20 dolgot próbáltam ebből is, van ami jobb, de semmi nem segít. A szőr növekedésével megegyezően szoktam, de fekete szőröm van és fehér bőröm, így nagyon látszik. Ha simábbra akarom szedni, a végén ellentétesen is ráborotválok, de ilyenkor sokkal több helyen sérül és gyullad be.


Ezután jöttek az elektromos borotvák, vettem olyat, ami hűt is borotválkozás közben, 2 soros braun, 40k volt. Ezzel a legjobb talán, e felett nem próbáltam semmit, mert sajnálom rá a pénzt. A 3 körpengés cuccok nem váltak be, volt ami meg is vágott gyakran.


Meguntam, hogy heti 2-3x kell borotválkozzak és heti 4 nap legalább fáj a nyakamnál és csúnyán néz ki, ezért elgondolkodtam a trimmelésen. Onebladet vettem, nem rossz, leszedem 1,5mm-re, és nem pattogok ki sehol, de a nyakam szőrös marad. Nem túl szép. Ha leveszem a trimmelő fejet és nullára szedem, a oneblade szedi le a legkisebb sérüléssel, és kicsit pattogok csak ki. Szárazon teszem mindent, nem használok semmit se borotválkozás előtt, se utána.


Ma eltört sajnos a feje, és nem kapok hozzá sehol, ezért újat kell vennem. A munkám miatt lehet, hogy 1-2 naponta nullára kellene borotválnom magam újra.

Mivel érdemes próbálkoznom?

Esetleg menjek el végleges lézeres szőrtelenítésre a nyaki részen?


márc. 8. 04:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
Protektor 3 sorry
ápr. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Folyt

Puhításhoz idő kell.

Néhány perc zuhany vagy krémnél átkenem vizes kézzel utána fogmosás, fogzuhany. Kell neki néhány perc.

ápr. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!