Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Felnőttkori pattanásokkal...

Felnőttkori pattanásokkal milyen kivizsgálásokra érdemes menni?

Figyelt kérdés
Tini koromban már voltam a problémámmal bőrgyógyászhoz, Roaccutan kezelést írt fel, jót is tett a bőrömnek, de nem 100%os a hatás, 1-2 év múlva újra előjöttek pattanások, de már nem olyan vészesen mint korábban. Most 26 éves vagyok, úgy gondolom, hogy már nem kéne, hogy legyenek, de mielőtt újra bőrgyógyászhoz fordulnék, és valószínűleg úgy is csak tünetkezelés lenne megint, kivizsgáltatnám hogy MI az oka ennek. Hormonális probléma? Esetleg emésztőrendszeri? Milyen orvoshoz és milyen kivizsálásokra érdemes elmenni? Pl ha endokrin kivizsgálásra megyek, egész pontosan milyen vizsgálatokat kérjek? Mindenképp magánban oldanám meg.
márc. 17. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol vannak a patik és mikor jönnek ki? Folyamatosan vannak? Nekem pl. az orcámon középen szoktak lenni, legerősebben mensi előtti héten, szóval nekem egyértelműen hormonális háttere van.
márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Én pont, hogy előbb fordulnék bőrgyőgyászhoz és utána mennék kivizsgálásra, aszerint, hogy a bőrkép alapján a hozzáértő doki szerint milyen irányban érdemes vizsgálni. Az biztos, hogy a gyakorikérdések random felhasználóinál jobb, mármint hitelesebb és megalapozottabb választ ad erre a kérdésre. (Én se bíznám az állami bőrgyógyra, de egyéni preferencia.)
márc. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tapasztalataim szerint a bőrgyógyászok nem foglalkoznak az okokkal, csak felírjak a Roaccutant, vagy különböző krémeket. De ha elébe mennék a problémának megfelelő kivizsgálásokkal, akkor lehet, hogy ezek nem is kellenének. De pl néztem az endokrin vizsgálatokat, és különböző féle csomagok közül lehet válogatni, nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes választani, mennyire kell komplex kivizsgálás
márc. 18. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Góckutatást érdemes csináltatni. Ez többféle vizsgálatot takar. Labor, fogászat panoráma rtg-vel, fül-orr-gege, nőgyógyászat(nőgyógyászati ultrahanggal együtt) első körben. Ha ezeken nem derül ki semmi, akkor lehet menni endokrinológushoz, gasztroenterologushoz.


Laborból első körben én pl a synlab menedzserszűrő csomagját javasolnám.

Hormonokból pedig pajzsmirigy, 3 és 21. napi hormonsor.


Egyébként ha beírod Google-ba, hogy góckutatás, akkor pl a budai egészségközpontnak van egy nagyon részletes tájékoztatója, hogy mit tartalmaz egy góckutatás. Azokon szépen végig lehet menni.


Én amit írtam az elején többet nem csinaltatnék meg. Az eredmények úgyis adni fogják, hogy mi legyen a következő lépés.

márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!