Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A mai 17-20 fokos napsütés...

A mai 17-20 fokos napsütés már barníthat?

Figyelt kérdés
márc. 18. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de minimálisan.
márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ilyenkor már tud. a napsugárzás erőssége nem a hőmérséklettől függ, hanem a napmagasságtól. így a tavaszi napforduló környékén már viszonylag magasan van a nap.

de ha nem hiszed, nézz fel ide. UV-sugárzás napi mérések.

[link]

budapesten délben 3-as UV indexet mértek, ami már nem is a "gyenge", hanem a "közepes" kategória, az érzékeny bőrrel egy-másfél óra alatt bőrpírt okoz. (és hát így a tél végeztével általában eléggé ki vagyunk fehéredve)

márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Páromnak márc. 15-én le égett a nyaka kb ugyanilyen idő volt ,mint most nálunk... Szóval óvatosan
márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nincs köze a hőmérsékletnek az UV sugárzás intenzitásához. Nyáron fülledt, párás 40 fokos hőmérsékletben például kisebb az UV-sugárzás, mint hidegfront utáni 17 fokos napsütéses, szeles időben, mivel a hidegfront átvonulásával a levegőben jelenlévő szennyezőanyagok koncentrációja csökken, ami elnyeli a Napból érkező UV spektrumban terjedő direkt sugárzás egy hányadát. Azonban márciusban ne várj csodát, mivel a Nap dőlésszöge alacsony, ezáltal az 1 négyzetméterre eső energiaáram-sűrűség mértéke is felülről korlátos, tehát igen, lehet barnulni de nem olyan mértékben, mint ha nyáron sütkérezne valaki 20 fokban.
márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is láttam már a fiamon hogy lepirult az arca, de neki extrém érzékeny a bőre.
márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Márciusban? Engem már februárban megfogott ez a hülye Nap. Bajom nem lesz tőle júniusban sem, csak nem szeretem, hogy rondán elbarnít. Most konkrétan kint mászkáltam a napokban, ott van a fejemen a sapka és a napszemüveg fehérem maradt helye. De jó...
márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!