Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korpás a hajam, mert nagyon...

Korpás a hajam, mert nagyon zsírosodik és emiatt sokszor kell mosnom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Száraz vagy zsíros hajra vegyek sampont hajmosáshoz? Vagy többet érek egy jó balzsammal ami helyreállítja a fejbőröm?

17/F



márc. 24. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos itt hormonális dologról van szó, ez picit összetettebb annál hogy használsz száraz/ zsíros/korpás címszóval ellátott kencét. 28 vagyok és mindent is próbáltam, azt is hogy nem mosom sürün, ugyanúgy zsírosodott. Használj szilikonmentes sampont. Mást nem nagyon tehetsz.
márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem biztos hogy egy sampon fogja megoldani, lehet, érdemes elnézni bőrgyógyászhoz is. Egyébként nagy a valószínűsége, hogy egy ördögi körbe kerültél, minél gyakrabban mosod rossz termékkel, annál jobban kiszárad a fejbőröd, ezért próbálja hidratálni magát, ezáltal lesz zsíros. Valami kímélő sampont válassz, ne egy agresszívan tisztító habzó valamit.

Balzsamot nem használunk fejbőrre. Esetleg hajszesz enyhíthet rajta. Nekem egy időben volt viszkető fejbőröm és b.sztam elmenni szakemberhez, használtam Nizoralt, meg kifejezetten viszkető fejbőrre való hajszeszt, és szerencsére segítettek. Azóta olajat is rakok néha a hajtőre hajmosás előtt, meg sls mentes sampont használok és se viszketés se korpa évek óta. Mióta hidratáltabb a fejbőröm, ritkábban is zsírodik a hajam, ki sikerült tolni a hajmosást is pár nappal.

Úgyhogy én arra tippelek, hogy túlságosan szárítod a fejbőröd, az lehet a probléma. Kérdésedre a válasz.. attól tartok hogy a legtöbb zsíros hajra ajánlott termék többet árt mint használ. Szárít.. ezért hiszi el az ember hogy hatásos, de aztán meg kell vennie újra és újra..

márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Detergens sulfuratum, nekem teljesen elmúlt a korpám tőle.
márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Jelenleg Pantene szilikonmentes sampont használok, napi rendszerességgel mosom.
márc. 25. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak igaza van, ha korpásodik a fejbőröd, korpa elleni sampon kellene. Ha belegondolsz, eléggé ellentmond, hogy annyira zsírosodik a fejbőröd (= a hajad nem tud zsírosodni, nem él, a fejbőr zsírosodása keni össze), hogy kiszárad a fejbőröd a mosástól... Valószínűbb, hogy gombaszaporulat okozza a gombásodást.
márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!