Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrfeszesítő krémeknek van...

Bőrfeszesítő krémeknek van bármi értelme?

Figyelt kérdés

Idén töltöttem a 40-et, és hiába a sok edzés, az egészséges étkezés és a vékony testalkat, sajnos a bőröm már nem olyan feszes mint régen, főleg has tájékon látom nagyon. Nyilván ez normális, korral jár, de azért jó lenne enyhíteni rajta amennyire lehet. :) A bőrfeszesítő krémeknek van értelme? Már azon kívül hogy hidratálnak és finom az illatuk? :) Érdemes venni, vagy ne szórjam erre a pénzt, maradjak inkább a szokásos testápolómnál? Konkrét márkákat is írhattok. :)

Kollagént próbáltam szedni, de iszonyú pattanásos lettem tőle... Majd azt még megpróbálom újra, csak kisebb dózisban.

2024. máj. 23. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, van, 49 éves nő vagyok, használom, és nekem beválik.
2024. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És milyet használsz? :)
2024. máj. 23. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább mondjuk testápoló, de Nivea Q10 bőrfeszítő testápolót, a Rossmannban szoktam venni.
2024. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Önmagában a megfelelő hidratálás is hatalmasat javít a bőrképen, még ha nincs is benne semmi "feszesítő" - utóbbitól nem várhatsz csodát, a bőrképet javítják, a bőrállagot, ereszkedést nem igazán. Ha nem szeretnéd szórni a pénzt, lehetőleg válassz minél nehezebb testápolót (testvaj állagig), szerintem az lesz összességében a leghatékonyabb ÉS legolcsóbb. Zuhany után ne törölközz, csak söpörd le a vizet és nedves bőrre kend a testvajat - kevés kell, a tömörségét úgyis oldja a víz, és a hidratálás sokkal jobb, ha a bőrt nem szárítod ki előtte törölközővel, hanem használod a felázott bőr saját nedvességét. Egy puritán Vaseline vagy Garnier száraz bőrre való testápolóval is, ami "megáll a flakonban fejjel lefele", ki tudod próbálni, látványos változás lesz, ha most csak könnyedebben krémezel. Egy próbát szerintem megér.


Amikor új testápolót veszel, Q10, urea, A vitamin = retinol (terhesen/szoptatás alatt ezt ne!!), ceramidok, niacinamid, C vitamin, tejsav stb jöhetnek, váltogasd őket nyugodtan, amikor kifogytál, vegyél következőnek mást.


(46)

2024. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ilyenkor mennyire van értelme napozni?

Ügye manapság a hogy Magyarországra költözött a spanyol éghajlat napoztam sokat ( póló nélkül), most is azt csinálom 20 fokban, érzem hogy erős a nap de ilyenkor már lehet barnulni?

Van bármi értelme a cellulit masszírozó készülékeknek?

Megpillantotta egyet a Lidl-ben, és elgondolkoztam rajta. Tisztában vagyok vele, hogy a víz bevitelt és a mozgást nem helyettesíti de azért némileg hozzájárul valóban a narancsbőr eltávolításhoz? Vagy csak jó masszírozó készülék legalább?

5-ös színmélységű hajfestékhez 7-est keverni van értelme, világosítja?

Kedvenc árnyalatom túl sötét nekem, 5ös szinmélységű (mahagónis barna) 6ost kevertem hozzá (sima sötétszőkét), talán leheletnyivel lett világosabb. Megpróbálnám 7essel, van értelme? Vagy ugyan úgy a sötétebb dominál, vagy esetleg vmi lehetetlen hajszín jönne ki?

Van értelme elhasználni az én hajamra?

A kellékesben nem azt kaptam, amit szerettem volna, hanem ezt: Nekem bár hullámos hajam van, de 2 naponta vasalom. Visszavinni nem szeretném, több lenne az útiköltség és mindenki egyenes hajú körülöttem :/




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!