Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melegollós hajvágás otthon?...

Melegollós hajvágás otthon? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Saját magamnak szoktam vágni a hajam, vagyis csak a hajvégem. Működne ez a melegollós hajvágás otthon, úgy h felmelegitem a normál hajvágó olló élét, és úgy vágom?
2010. nov. 21. 12:41
 1/5 A kérdező kommentje:
tudom , hogy másképp ez egy speciális fodrászati olló, de szerintetek bevállna?
2010. nov. 21. 12:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de ha veszel fodrászkellékesnél rendes melegollót, akkor működik.

Azért nem, mert:

-így az olló nem lesz elég meleg ahhoz, hogy lezárja a hajvégeket

-nem tudod egyenletes hőmérsékleten tartani

-nem tudod a megfelelő hőmérsékletre beállítani

-tönkreteszed a jókis hajvágó ollódat, feleslegesen


Ugye a melegolló az olyasmi, mint a hajvasaló, be kell dugni, elér egy hőmérsékletet, akkor lehet vele vágni, és fontos, hogy mindig olyan meleg legyen az első nyisszantástól a utolsóig...

2010. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hinném hogy bárki is szimpla otthoni használatra vesz egy 400 000 ft-os melegollót. Inkább menj fodrászhoz.
2010. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

én nem tudtam, hogy ez ilyen sokba kerül, de ha igen, akkor próbálj meg rákeresni ebay-en, hátha találsz olcsóbban. Ha meg nem, akkor nincs más választásod, el kell menni a fodrászhoz...

De amúgy én még soha nem vágattam melegollóval, és ugyan értem miért egészséges, sztem megfelelő ápolással nem töredezik a haj, vagy nyílnak szét a végei...

2010. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Piperin válasza:

Ma kipróbáltam otthon a "házilagos" melegollós hajvágást.

Egy kis gyerta(mécses) mellé odaállítottam a desodorom kupakját, arra tettem egy nem túl nagy ollót, élével a láng fölé. Hagytam, hogy felmelegedjen. Két tincs vágása között -amíg a tincset kiválasztottam - mindig visszatettem a gyertya fölé. Nem tudom hány fokos lett, de forró volt. Csipetnyi vízfröccs egy pillanat alatt elsercegett róla. A gyertyaláng hőmérséklete 600-1200 Celsius. Az ollóm talán elérte a 250-et.

Nem égett meg a hajam. sőt én úgy éreztem nem elég ez a forróság.

Tehát kivitelezhető házilag - igaz a paraméterek így nem túl pontosak.

A hajvégeimen nem látom a különbséget a hidegollós vágáshoz hasonlítva.

2014. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!