Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha leepilálom a lábam felső...

Ha leepilálom a lábam felső részét, akkor is csúnya lesz ha nő a szőr?

Figyelt kérdés
Mert gondolom ha borotválnám, akkor az nagyon csúnya lenne mert megerősödne a szőr, gyantázni nem szeretném, mert elég érzékeny a bőröm és ami azt illeti félek is tőle, de a lábam alsó részén megbirkóztam az epilálással és pozitív élményeim vannak vele kapcsolatban. Igaz még egyszer használtam, tehát eddig még csak arra jöttem rá, hogy tényleg sokkal lassabban nő ki a szőr és halottam, hogy ritkítja is és a borotvával ellentétben nem erősödnek meg a szőrszálak. Sőt még gyengülnek is. Igaz ez szerintetek? Kinek mi a tapasztalata? Igazából sokan mondják, hogy felül ne szedjem le a szőrt a lábamon ,de engem kifejezetten zavar, de nem akarok belevágni a közepébe, hogy aztán meg sajnáljam, hogy eltávolítottam a szőrt. Egyébként láttam lányoknál, hogy a karjuk milyen csúnya miután leborotválják a szőrt. Nem szeretném, ha ilyen lenne az én lábam is. Remélem érthető voltam. Köszönöm előre is mindenkinek a hasznos segítségeket.
2010. nov. 21. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem erősödik, sőt gyengül a szőr, ha rendszeresen epillálod. Úgy nő vissza, mint amikor természetesen nő ki az ember szőre, tehát nem egyszerre az összes, ezért nem is feltűnő. És ez az összes testrészedre igaz.

Na nagyn nem feltűnő a szőr a combodon, akkor azért mondjuk nem érdemes epillálni, de nyugodtan kipróblhatod, nem lesz csúnya. Viszont ott egy kicsit érzékenyebb a bőr, tehát ne randi előtt pár órával próbálkozz, mert tovább piros...

Karon se erősíti a szőrt, ott is szép lassan nő vissza, tehá nem gáz az se, ha időnként epillálod, máskor meg nem...


Egyébként a borotva se erősíti kifejezetten a szőrt, inkább csak annyi, hogy amikor egy szőrt hosszabb távon nem bántanak, akkor elvékonyodik és kifakul magától. Ha leborotválod, akkor ugye az összes egyszerre nő vissza, és sötétebb színű, ahol pedig a borotva elvágta, ott éles és szúr, mert ugye nincs meg az a természetes elvékonyodás a vége felé.

De ez csak a első alkalomnál feltűnő változás, szóval ha valaki már négyszer leborotválta mondjuk a lábát és leborotválja ötödször meg akár századszor...stb, akkor már nem lesz egyre erősebb a szőr.... (persze tinikorban még lehet, de az nem a borotválástól van, hanem mert mondjuk még alapból nem fejeződött be a szőrösödés)

2010. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi
2010. nov. 22. 17:00
 3/4 anonim ***** válasza:

igen az epilátor gyengiti a szőrszálakat és egy helyen nem három szál fog kinőni mint a borotvátol...tapasztalat...mióta epilálom a lábam könnyü az életem ilyen téren...én is szeretném a combomat is, de nekem annyira érzékeny a böröm h annyira fáj h nem igaz...még nem szántam magam rá...de nyárra mindenképp:D...ha kibirod, akkor mindenképp megéri...

22L


(amugy én előbb gyantáztattam, rettenetesen fájt, de megérte, mivel igy utánna sokkal könnyebb volt epilálni...)

2010. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értelek. Köszi. :)
2010. nov. 23. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!