Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire fontos Nektek, hogy...

Oriflame Fruzsi kérdése:

Mennyire fontos Nektek, hogy a bőr és hajápolási termékek természetes alapanyagúak legyenek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán figyelem ezt. Egészségesen táplálkozom, sokat sportolok, sok vizet iszom. Nem hiszem, hogy attól lesz bajom, hogy felkenek napi 2szer hidratáló krémet és lemosom a bőrömet arctejjel.


A hajamra a samponon kívül nem használok kencéket (pl. wax. hajlakk). Heti egyszer olivaolajjal kenem be, ez használ a legjobban.


Amúgy kipróbáltam pár természetes kozmetikumot, de egyik sem vált be.

2010. dec. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem fontos. Olyat használok.
2010. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem olyan közepesen számít. Bőrápolókból hol ilyet, hol olyat veszek. Nem használok túl sok mindent, arclemosót meg esetleg arctejet, ha nem jön le a szempillaspirál rendesen. Sminknél sem figyelek rá, meg nekem a természetes sminkcuccok megfizethetetlenek. A hajápolásra sokkal jobban figyelek, mint a bőrápolásra. Ott mindig nézem, hogy ne legyen benne annyi káros összetevő, de ott is inkább amiatt, hogy a hajamat ne károsítsa. Általában babáknak való sampont használok, amin rajta van, hogy ökoteszten jó eredménnyel végzett, és viszonylag természetes alapanyagokból van. Balzsamnál ilyenre nem figyelek, csak arra, hogy se szulfát, se szilikon ne legyen benne. Most olyanom van, amin rajta van a bio felirat, de ki tudja, mi van benne...

Egyébként jó lenne a sima házi tojássampon is hajmosásra, de a tojás sokkal drágább, mint a sampon. Az én hajamra legalább 5 tojás kell, ami kicsit húzós. Az olajokról nem is beszélve, amit beleteszek. Néha szoktam használni, de nem túl sűrűn. Az ecetes öblítés is sem rossz, néha azt is szoktam csinálni. Egyszer kipróbáltam, hogy csak így mostam hajat (nagy Sissi fan vagyok, olvastam, hogy ő is hasonlóan szokta). Tojássampon, utána ecet, majd beolajoztam a hajam. Hasonló eredménye volt, mint a bolti cuccokkal.

2010. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem fontos. pl házilag készült tojássamponnal mosok hajat: http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys

a rögzítéshez citromlakkot vagy lenmag zselét csinálok.

olyan natúr szappant használok, ami nem szárítja a bőrt, így nincs szükségem kézkrémekre, és testápolóra sem.

alumínium származékos izzadásgátló helyett szódabikarbónát hintek a hónom alá. a fogkrémemet is házilag állítom elő.

2010. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon. Nem mindig tudok mindenből biot venni, de arclemosót, tonikot patikában veszek, szájápolóból pedig alverdét, ami nagyon bevált.


(Kedves utolsó, köszi a tippeket! :-)

2010. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!