Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás után mindig...

Borotválkozás után mindig pattanásos lesz a bőröm, esetleg van valami kozmetikum, ami megoldást nyújthatna a problémámra, elektromos borotván is gondolkozom, érdemes beruházni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 23:57
 1/9 anonim válasza:
szőrtüszőgyulladásod van
2010. dec. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Arcszeszt használsz? Ha nem, akkor kezdd el, ha igen, akkor cserélj márkát. Ne használj életlen borotvát.
2010. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én régebben egy 100 Ft-os boltban akadtam rá egy krémre, kimondottan szőrtüsző gyulladásra való volt és használt! Kicsi fehér tégelyben volt és rózsaszín volt a teteje. Borotválkozás után kellett vékonyan felkenni.
2010. dec. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
VAN MIKOR AZ ARCSZESZ SEM HASZNÁL-Ekkor szoktam timsót használni.A nedves arcbőrt kell vele egy-kétszer áthúzni.
2010. dec. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érzékeny a bőröd. Én is ettől szenvedtem, de egyszerűen nem borotválkozom. :) Vagyis hajnyíró géppel túrom le, így marad borosta, kis szakáll... Borotvával csak kontúrt húzok, mint Kanye West. :)


Egyébként a 10 és 10 nap alatt című Viasatos műsorban a következőket tanácsolták érzékeny bőrű pasiknak:

1., hab helyett használjt gélt és 10-15 percig hagyd az arcodon

2., forró víz alatt tartsd a borotvát pár percig, vagy használj eldobhatót

3., csak arra húzd a borotvát, amerre nő, visszafele ne

4., sima arcszeszt használj, krémes, hidratálósak nem jók


Kipróbáltam, nekem így is kipattogott, de neked hátha bejön. :)

2010. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*10 év 10 nap alatt
2010. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg az elektromos borotvával kapcsolatban valakinek tapasztalata?
2010. dec. 9. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki esetleg a borotvahabok, zselék "sensitive" változatát. Többen esküsznek rá, ezért írom. Hiszen nekem annyira nem használ, hogy csak azoktól pattogzom ki.

Ja, és még a villanyborotvától.

Üdv, HajDoktor

2010. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dj.N4tk0 válasza:

Én vettem magamnak egy Philips elektromos borotvát 27ezerért.

És nem sokat használtam.

Sokszor átkell menni a felületen, hogy levágja a szőrt és még így is hagy ott szőrszálakat.

Tovább tart a borotválkozás és mégcsak nem is tökéletes.

Mennyibe kerülhet egy normális elektromos borotva?

2018. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!