Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyre több helyen olvasom,...

Egyre több helyen olvasom, hogy az Aszpirin maszktól sokaknak nagyon szép lett a bőrük. Vélemény?

Figyelt kérdés

Szóval aki nem ismerné ez egy "arcpakolás"lenne,egy 1-2db aszpirinhez 2-4csepp vizet cseppentek ,esetleg keverek hozzá mézet vagy hidratálókrémet.A benne lévő szalicilsav miatt elmúlnak a pattanások.Ez nálam be is vált,csak félek talán hosszú távon(hetente egyszer-kétszer használom)káros lenne a bőrömnek.Ma is volt ilyen pakolás az arcomon kb 10percig,de utána banános-mézes pakolást tettem rá és miután ezt is lemostam hidratálókrémet.

Van aki használja még rajtam kívül?Káros lehet?


2010. dec. 11. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét...

Én nem próbáltam és soha nem is fogom. Az aszpirin gyógyszer, vannak mellékhatásai, hígítja a vért, stb. Az orvos kifejezett javallata nélkül rendszeresen használni ilyet nagyon veszélyes. Igen, külsőleg is!

2010. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen,ezt mind tudom,ezért kérdeznék inkább olyat aki régebben használja.Az orfos meg max ajánl valami drága kenőcsöt,azért annyira nem vészesen pattanásos az arcom.

Ezt most ahoz tudnám hasonlítani,hogy azt mondta ne kenjem ricinusolajjal a hajam,mert eltömíti a fejbőrt,de ahoz képest azóta egészséges és gyorsabban nő.Azért köszi a választ!

2010. dec. 11. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel az aszpirin más néven acetil-szalicilsav,ezért nagyon is el tudom képzelni,mert a szalicilsav sok pattanásos bőrre való kozmetikum egyik fontos hatóanyaga.Hámlaszt,simít,szárít.
2010. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!