Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett sötétbarnából házilag...

Festett sötétbarnából házilag hamvas középszőkét?

Figyelt kérdés
Alapból középbarna a hajam. Tíz évig voltam világosszőke, de majdnem mindig ronda narancsos, vagy sárga volt festés után. Meguntam befestettem barnával (plusz dauer, amitől szénakazal lett az alja), aztán "szép" fekete lett. Egy hónapja ilyen vagyok, borzasztó. Fodrászhoz nem megyek, eddig egyiknek sem sikerült jobbat művelnie, mint nekem (náluk is vörös lettem). Van hamavas középszőke hajfestékem (nem világosítós), szőkítőporom, és 9%-os oxim. Plusz egy színleszedőm, ami tincsen kipróbálva nem ért semmit. Légyszi segítsetek, hogy mit hogyan, milyen arányban kenjek a hajamra, mert ez így nagyon gáz. Köszi!!
2010. dec. 23. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak az van otthon...

Akkor szőkítőport és az oxit összekevered, jól eloszlatod a hajadon, de vigyázz: ahol tovább éri, jobban kivilágosítja, és foltos lehet!

Aztán lemosod, megszárítod. HA ennyit roncsolod a hajad, akkor jobb, ha a levegőn szárítod, magától.

Aztán erre megy a hamvasszőke festék.


A végeredmény: a töve, ahol lenövésed van, világos hamvasszőke, a többi vöröses szőke. Ha a szín középszőke, nem világosító árnyalat, a szivacsosra gyilkolt hajad jól "bekapja" a festéket, és akár sötétbarna is lehet.


Ha a véleményemre is kíváncsi vagy: szőkítés, szívatás, dauer, festés, festék leszedő, szőkítő, hamvasító szőke: egy nagy, gubancos, szivacsos kupac ronda, foltos színű izé lesz a fejed tetején.

Gondolom, már most is tiszta száraz, sprőd és töredezett a hajad.

Jobb lenne lenöveszteni.


Mondjuk én a helyedben hagynám kicsit lenőni (még jobban), és vágatnék egy csinos, rövid frizurát. Azt meg olyanra fested, amilyenre akarod, és visszanöveszted a hajad.


De ha a szőkítő túl sokáig lesz most rajta, és nem mosod ki rendesen, aztán meleg hajszárítóval átfúvod, és átfested világosító hajfestékkel: reggelre a felesleg letörik magától.

2010. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!