Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos a bőröm,...

Nagyon pattanásos a bőröm, mit csináljak? Használhatok púdert, vagy ilyesmit, hogy ne látszódjon?

Figyelt kérdés
2008. jan. 21. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mint már párszor írtam az élesztő jót tesz neki, tehát azt lehet enni...Bár tény nem vmi finom... :S Havonta-kéthavonta érdemes eljárni kozmetikushoz és ki kell próbálni különböző tonikokat, arclemosókat. Ezek mellett természetesen használhatsz alapozókat, púdereket.
2008. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

És ha egyfolytában alapozókat használsz,akkor alaposan eltömődnek a pólusaid és csak rosszabb lesz,de takar ez tény.De talán meglátogathatnál egy bőrgyógyászt is esetleg.

Nem akarlak elkeserítei,de a Kedvesem mindent megpróbált,és most 28 évesen is baromira patis a bőre.Lehet a tiéd csak a kamasz pati,ami meg idővel múlik.

2008. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de szerintem ne a póderel és alapozóval kezd, hiszen lehet hogy ezek tényleg csak a tini pattik és akkor inkább arra kéne fektetni a hngsúlyt, hogy kezeld őket, próbálj ki arclemosókat, mindenkinek más használ, ez függ a bőrőd tipúsától is, menj el kozmetikushoz, hogy ő mit ejánlana. Ha pedig már túl vagy a tinikorszakon, akkor bőrgyógyász, de van ismerősöm, aki már 30 felé közeledik és pattis, semmi nem segített neki, így ő alapozót használ munkában, de hazaérkezve alaposan letisztítja, és ha nem feltétlenül szükséges akkor ne használj, az alapos tisztítás pedig minden esetben, mindenkinél fontos!
2008. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Feketeszappant rá!! Ilcsi kozmetikum és szuper!
2008. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az, hogy mennyire súlyos a dolog. Ha sok és gennyes pattanásod van, érdemes bőrgyógyászhoz menni. Van egy gyógyszer, ami ismereteim szerint eddig mindenkinek nagyon hatásos volt, de csak téli időszakban lehet szedni, mert fényérzékenységet okoz, és csak gócvizsgálat után (fogorvos, fül-orr-gégész) írják fel. Nem szabad teherbe esni sem mellette, mert magzatkárosító hatása van.

Sajnos a neve nem jut eszembe.

2008. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Azt nem írtad le, hogy hány éves vagy. A lényeg az, hogy a bőrtipusodnak megfelelő ápoló családot használj (valószínű, hogy normál-zsíros bőröd van). A családban legyen tisztító, tonizáló és hidratáló. Púdert is olyat válassz, ami zsírszabályozó.
2008. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Használj pl. gyógykorrektort. Nekem a bőrgyógyász adta még annó. Azóta Diane35 fogamzásgátlót és Zineritet használok. A Feketeszappan szintén elég hatásos volt, azt a kozmetikustól kaptam, szárító krémmel és valamilyen keringésélénkítő pakolással, de hogy nyomkodja az arcomat azt nem hagytam, mert bármilyen profi volt, csak rontott a helyzeten. Az élesztő, cink (pl. Unizink tabletta)megintcsak olyasmi ami bevált. A Babaszappan is jó, iletve a patikai babafürdetők. Ugyan nem tudom hány éves vagy, de a rendszeres szexuális élet is segít állítólag. Bőrgyógyász antibiotikumot is adhat. Hirtelen több nem jut eszembe...
2008. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!