Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ugye hogy igazam volt?! (...

Ugye hogy igazam volt?! ( hajápolással kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmmel majdnem összevesztünk azon hogy nézegettem a Rossmannban ilyen kis hajpakolásokat amik egyszeri használatra jók erre ő megszólalt hogy minek kenek ilyen szarokat a hajamra??? már ott ideges lettem de amúgy ő olyan szinten sz.arrá vasalta már a haját hogy az valami brutális állnak ki a barna hajából az elégett szálak és se hővédőt se balzsamot nem használ mert az szerinte jót tesz a hajnak :) én pedig van hogy 3 féle balzsamot meg pakolást és kimélő sampont meg persze vasaláshoz hővédőt használok. Egyszer mondtam neki hogy vágasson a hajából mert akkor sokkal gyorsabban meg fog nőni mert már tönkretette az egész hajvégét.. jó másnap mondta nekem hogy kinevetett az anyja mert ő "szakképzett" fodrász és ezt tanulta , hogy mekkora hülyeséget mondtam mert a haj fentről nő és semmi köze nincs a hajvégekhez... hát mondom oké engem nem érdekel hogy mennyire bassz* el a haját de ezzel nagyon felidegelt mert már ezer helyen olvastam hogy a frissítő hajvágás csodát okozhat.. Szerintetek?
2011. jan. 4. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is nőtt neki a haja az tény, de letöredezik. Szóval abban igazad volt, hogy ha elmegy vágatni, akkor szemmel látni lehet majd, hogy nő és nem törik le a vége, mert nincs elégetve a h*lye hajvasalótól. És igen a haj tényleg fentről nő, de ha az anyja annyira szakavatott fodrász, akkor nem értem miért nem ápolja a gyereke haját, ha látja, hogy tönkre van neki.
2011. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Az igaz, hogy a töredezett hajvég nem jó a hajnak, meg ronda is és egy idő után elég kezelhetetlen. Ezért nagyon jó, ha vagy hagyjuk szabadon száradni a hajat, mert a hajszárító is roncsolja...vagy használunk pakolásokat stb... és akor formázhatjuk ide oda, de azt sme mindennapi rendzserességgel sajnos :S. A haj fentről nől és sokan mondják hogy a hajhagyma a töredezett hajvégeket próbálja helyrehozni, ezért nem kap elég vitamint ami miatt nőlne...de az igazság az, hogy a haj tényleg fentről nől és ami már 30 cm-nél hosszabb az már kb 2-3 éve nem élő haj....ezért ha töredezett, akkor a haj nem fogja megpróbálni helyrehozni, hnem ugyan úgy fog nőlni mint eddig, vmint a 30 cm-nél rövidebb hajnál talán még megpróbálja , de ez sem bizonyított. Tehát ha a barátnődnek pl: hátközépig érő haja van, és kissé töredezett, akkor tök mind1, mert a haj, nem fogja már azt regenerálni...kivéve, ha hajlamos a barátnőd a szírosodásra, mert akkor elkezd jobban zsírosodni a haj, hogy pótolja a nedvességet .... Nekem pl amikor nagyon töredezett volt, akkor is ugyan úgy nőtt...vállamig érő hajamből 1 év alatt derékig érő haj lett és egyszer sem vágattam le a töredezett hajvéget. Egyébként, meg egyénfüggő is. hajvédőt meg pakolást fontos használni, hogy ne zsírosodjon a haj.
2011. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
persze ez egyértelmű hogy fentről nő ezt én is tudom :D igen komolyan csak sampont használ és még engem hurrog le ha elkísér balzsamot venni tiszta vicc nem?
2011. jan. 4. 18:23
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
előző vagyok: mármint nem azért fontos használni pakolásokat stb, hogy ne zsírosodjon a haj, hnem hogy ne töredezzen...bocsi :)
2011. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A balzsam az kell a hajnak, hogy az elveszett nedvességet mindenképpen pótolja, meg regenerálja, amit a haj már nem tud....a samponok amúgy is kissé szárítják a hajat, ha megfigyelte vki...tehát már csak ezért is fontos :)

Én pl: hajvégápolót is teszek a hajamra hajmosás után és hihetetlenül puha tőle :) vmint nem törik úgy mint a többieknek...bár én sörélesztőt stb is szedek :)

2011. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
kb vállig érő a haja és pár szál ér már oda de nagyon durván töredezettet képzeljetek el és semmi fénye a hajnak és elég száraz is meg minden reggel 220°-on vasalja.. nem lehurrogni akarom hanem próbálok neki tanácsokat adni de az idegesít fel hogy visszavág olyan hülyeséggekkel -.-"
2011. jan. 4. 18:26
 7/16 A kérdező kommentje:
18:26 - milyen hajvégápolót használsz és kb mennyibe kerül én is régóta keresek egy jó minőségűt :)
2011. jan. 4. 18:28
 8/16 anonim ***** válasza:

A fodrász anyukának igaza volt ez tény! Viszont, ha rossz passzban van a hajad és nem balzsamozod fésüléskor jó pár hajszálad elszakadhat, roncsolódhat.

25N

2011. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én Avon Split End Mender-t hazsnálom

[link]


...hihetetlenül jó... és nem is zsíros, mint amiennek gondoltam, persze nem is kell belőle sok. Meg mást is hazsnáltam...ilyen olyan országokbol hozatva de ez vált be a legjobban..és az ára sem sok...

De az oliva olaj is nagyon jó rá vmint a ricinus olajat akarom most kipróbálni, mert növeszti a hajat, és emellett regenerálja...:)

2011. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vol olyan oszt társam, aki 18 évesen nem tudta mire jó a hajbalzsam, pedig az anyja fodrász...De egyébként igazad van.

De az egyik előzőnek:

A haj nem állítja helyre magát, mert ami a felből kilátszik(a haj maga) az már halott.

2011. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!