Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ex raszta hajú fiúk/lányok!...

Ex raszta hajú fiúk/lányok! Mi lesz a hajjal a raszta után? Meg lehet menteni? Ha igen, akkor hogy néz ki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Le lehet vágni. Ennyi. A raszta tincseket pedig elteheted emlékbe. De abból már sima, normális haj nem lesz, csak ami utána nő.
2011. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és érdekelne hogy ha megcsináltatom,akkor mire számíthatok.De nagy a gyanúm, hogy lassan elfelejthetem :(
2011. jan. 9. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
még 1-2 nap után kilehet szedni (persze órákba tellik és olyan lesz a hajad mint a szénaboglya), ezt onnan tudom hogy tesóm ezt tette, és hát a fél haja kijött és szarrá volt töredezve. szerintem több idő után nem lehet kiszedni, hanem lekell vágni.
2011. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

szia, énis szeretnék majd rasztát..és hát ha megcsináltatod azt utánna már csak vágni lehet.. :D

de ez csak haj...és ha már úgy állsz hozzá hogy milyen lesz a levágatom akkor lehet nem is kéne megcsináltatni...

azért még gondolkodj rajta, de ha a szívedben raszta vagy, akkor nem hinném h kell bizonyíték is rá, főleg ha félted a hajad.. :)

2011. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan ki lehet szedni, sok sampon, balzsam, hajpakolás stb. Hosszú idő, és nagyon hülyén néz ki, de az egyik ismerősöm megcsinálta, és megmaradt a haja nagyrészt. Régóta volt raszta, egyébként.
2011. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Miért akarsz raszta lenni? Vagy ha az akarsz lenni, akkor miért gondolkozol azon, hogy kiszedeted?

Csak akkor legyél raszta, ha tényleg ilyen beállítottságú vagy, ne divatból!

Amúgy nekem baromira nem tetszik a raszta haj, ápolatlannak tűnik. Nem is nőies. (Már ha nő vagy.)

2011. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy divatból akarja? Azért a finnyás divatszolgák többsége nem épp rasztára vágyik ám:)

Az is lehet, hogy ilyen a zenei stílusa/életérzése, de nem biztos benne, hogy szeretné "tönkretenni" vele a haját, ha egyszer esetleg elunná ezt a hajat. Ettől még a gondolkodása maradhat ugyanolyan...

2011. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Onnan veszem, hogy ismerek pár lányt, akik csak divatból lettek azok (vagy mert épp bejött nekik egy rasta srác és hirtelen ők is azok akartak lenni). Nem feltételeztem ezt róla is, csak egy kérdés volt.
2011. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Ha már most azon gondolkodsz, hogy hogy tudsz majd megszabadulni tőle, mielőtt még egyáltalán megcsináltatnád, az már régen rossz... A rasta-t nem pár napra-hónapra csináltatják. Amúgy a kibontás kb egy hónapig viszonylag alacsony károsodással megoldható, utánna már csak nagyon lassan, és különböző technikák segítségével (balzsam, gyógynövényes ásztatás, hogy javuljon a hajszerkezet) lehetséges, de így is nagy valószínüséggel a haj nagy része annyira sérült lesz, hogy a vágás mellett döntesz.

Rasta-t csak olyan ember csináltat, aki tényelg érzi, hogy neki ez kell, így teljes. Csak puszta divatból, majmolásból, vagy épp fellángolásból ne csináltass! Gondold meg és csak arra bízd magad, aki már többet készített!! NE ENGEDD SE MÉZEZNI, SE SEMMI MÁSSAL BEKENNI, KEZELNI!!! Hülyeség! Max a neten, vagy szakboltban kapható rasta wax-al, az felszívódik, nem okoz gondot. Amúgy meg nem attól fog összeállni. Kérd meg a készítőt, hogy pontosan mondja el a kezelését, karbantartását, tisztítását. Ha azzal kezdi, hogy ne mosd, hátra arc és keress mást! Nyugodtan mosható, igaz kissé nehezen szárad, és utánna horgolás igényel, de NEM JÖN SZÉT! Főleg nőknek inkább a horgolt rasta ajánlott, de mondjuk sztem mindenkinek, mert sokkal ápoltabb és a kinézete is megnyerőbb. Több gondoskodást igényel, de aki rasta, az ennyi időt minimum szánjon is rá! Ha valóban rasta lelked van, akkor megcsináltatod, ha nem, akkor úgyis visszakozol.

Sokan visszataszítónak találják, de hidd el, ha normálisan karban van tartva, tiszta és ápolt (horgolt), akkor nem lesz ezzel gondod. Nekem is sokszor mondták már, hogy

"Jajj, eddíg csak csúnya rasta-kat láttam, és teljesen ellene voltam, de a tiéd tetszik! Most, hogy látom már elhiszem, hogy lehet ez igényes, ápolt is." ;)

Remélem tudtam segíteni a döntésedben, esetleg másoknak is , akik gondolkoznak ezen a hajviseleten.

üdv!


(4 éve rasta+készítő)

24F

2011. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 brokenbone ***** válasza:
3 évig voltam raszta, én kicsit bekopaszodtam miután levágtam 18 évesen. 22/f
2015. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!