Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet e valami baj belőle?...

Lehet e valami baj belőle? Stella Lady májfolt és depigmentáló krémet vettem. Azt írja h véknyítja az epidermisztt ( felső hámréteget) ettől kicsit megijedtem Tönkre teheti a bőröm?

Figyelt kérdés
Az egész arcomra szeretném használni, mert kreol bőröm van ( könnyen lebarnulok ) és már idegesít. Azt írja h természet összetevők vannak benne amelyek halványítanak ( torma stb gondolom)
2011. jan. 13. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ja istenem te szerencsétlen..hogy vehetsz meg olyat, amiről nem tud mi a kémiai lényege. Kreol bőröd van, amit halványítani akarsz..nem is tudom sírjak-e vagy nevessek..

Ezek az anyagok mind kémia hámlasztók és kémiai savak. Amik jók, azok a Clinique, Dior stb..ez így több kárt fog csinálni ,mint hasznot.

2011. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem kell addig ilyet rám írni , míg nem tudod ki vagyok.... Vagy a Dior krémje milyen elven alapszik? ha 20.000 ft akkor nem lesz tőle bajom, csak 5 év múlva??? ha egy torma, petrezselyem, és kövirózsa alapanyagú krémet rakok magamra akkor nagy baj lesz mert olcsóbb???


tudom, hogy vannak AHA-s ( gyümölcssavas peelengek is) csak azért kérdezem ( mert elvileg májfoltra szeplőre van) hogyha az egész arcomra rakom, nem- e lesz nagy gond?

2011. jan. 13. 18:38
 3/5 A kérdező kommentje:

Könnyű krém, amely hatékonyan védi a bőrt az UVA illetve UV sugarakkal szemben, így megelőzi a túlzott pigmentáció folyamatának súlyosbodását. Természetes gyógynövénykivonatokat tartalmaz, amelyek csökkentik a melanin-szintézist. Az Alfa-hidroxi-sav hatására csökken az epidermisz vastagsága, ezáltal a melanin felhalmozódás is. Világosít, egyensúlyba hozza a bőr tónusát valamint csökkenti a sötét foltok megjelenését.


Alkalmazása: naponta kétszer kenjük a kezelendő bőrfelületre. A termék rendszeres használata elhalványítja a májfoltokat illetve a szeplőket. A krém fényvédő anyagot is tartalmaz és hidratáló hatású.

2011. jan. 13. 18:47
 4/5 KozmetikusAnita válasza:

Bár már régebben tetted fel a kérdést, de azért:

1. AHA savakkal a meglévő melanint egyrészt a bőrrel együtt finoman koptatja, másrészt pl. a glikolsavnak és a citromsavnak halványító hatása van. Nem fog túlzottan elkopni a bőröd, de azért érzékenyebb lesz az UV sugarakra, a lekoptatott keratin már nem védi a bőrt, ezért is, és a további pigmentálódás megelőzésére szükség van a fényvédelemre.

2. A növényi hatóanyagok általában pedig a tirozináz enzim működését vagy a melanin szintézishez szükséges réz ionok működését gátolják, ill. van amelyik a már meglévő melanint halványítja.

Tehát ezek a krémek:

-koptatnak

-halványítanak

-és UV védelemmel ellátnak.

Nyáron nagyon fontos a napvédelem, különben ellenkező hatást értek el velük!!

2011. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KozmetikusAnita válasza:

Itt fogom nemsokára részletesebben leírni:

www.kozmetikusneszesszer.blog.hu

2011. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!