Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindenféle otthon elkészíthető...

Mindenféle otthon elkészíthető hajpakolásokért nézzetek be IDE?

Figyelt kérdés

unatkoztam, úgyhogy összeszedtem nektek párat:)


Egyszerű, mézes hajpakolás :Hajmosás után kenjük be mézzel a hajunkat, tegyünk rá fóliát, majd fedjük le törülközővel. 15 perc múlva öblítsük le. Az öblítést sörrel, vagy sörrel kevert vízzel is végezhetjük.


Egyszerű, tojásos hajpakolás :2 egész tojást verjünk fel, és tegyük a hajunkra. 20 perc elteltével alaposan öblítsük ki a hajszálak közül.


Egyszerű élesztős hajpakolás:Egy evőkanálnyi élesztőt keverjünk el egy kicsi vízzel. Vigyük fel a hajra, majd 15 perc múlva alaposan öblítsük le. A haj könnyen fésülhető lesz tőle.


Élesztő és kamilla - zsíros hajra:Keverjünk össze 1 dkg élesztőt 1 evőkanál frissen főzött, langyos kamillateával. A pépet adjuk hozzá 2 tojás felvert habjához. Vigyük fel és finoman masszírozzuk a fejbőrbe, majd 20 perc múlva leöblíthetjük.


Tojás és méz - nagyon száraz hajra :1 tojássárgájához keverjünk 2-3 evőkanál mézet. Vigyük fel a frissen mosott hajra, és fedjük le, majd egy óra múlva öblítsük ki. Fürdősapkával akár egész éjszakára fennmaradhat a pakolás. Reggelre azonban iktassuk be, hogy hajat is kell mosnunk.


Sör és jojoba - száraz hajra:2 dl langyos sörhöz adjunk 2 evőkanál jojoba olajat, majd a már megmosott hajat masszírozzuk át vele. Erősen száraz haj esetén 15-20 percre fenn is hagyhatjuk, miközben betekerjük, hogy melegen maradjon. Végül mossuk le, és kicsi samponnal újra átmoshatjuk hajunkat, hogy ne maradjon zsíros érzés utána. Kitűnően kondicionálja a száraz, töredezett hajat.


Sör és tojás - töredezett, gyenge hajra:Pakolásként 2 dl sört keverjünk össze 1 tojássárgájával. Masszírozzuk hajunkba, majd 5 perc múlva öblítsük le. A sör táplál és tartást ad a hajnak, a tojás táplálja és fényessé teszi a hajszálakat valamint segít korpa ellen is.


Uborka, tojás és méz :Keverjünk össze 3 evőkanál uborkalét 1 kávéskanál mézzel és 2 tojássárgájával. Adjunk hozzá 1 evőkanál olajat. Vigyük fel a hajunkra, tegyünk rá fóliát, és fedjük le törülközővel. Fél óra múlva alaposan öblítsük le.


Avokádó és banán :Pépesítsünk össze fél banánt és fél avokádót. Adjunk hozzá 1 evőkanál natúr joghurtot és 1 evőkanál olívaolajat. Hajmosás után vigyük fel a hajra, tegyünk rá fóliát, törülközőt, és fél óráig hagyjuk hatni, öblítsük le, vagy samponos vízzel mossuk át.


Avokádó, tojássárgája és olívaolaj :Hámozzunk meg, és vágjunk félbe egy avokádót. Fél avokádót dolgozzunk össze 1 evőkanál olívaolajjal és 1 nyers tojássárgájával. Keverjük pépesre, hogy habos, laza állagú legyen. A pakolást a frissen mosott, nedves hajra tegyük és gyengéden masszírozzuk a bőrbe. A hajvégeket is jól dörzsöljük át, majd 15 percig hagyjuk hatni. Ezután leöblíthetjük.


Avokádó és majonéz:Pépesítsünk össze egy meghámozott, fél avokádót. Adjunk hozzá fél evőkanál majonézt. Vigyük fel a hajunkra a pakolást, majd 20 perc elteltével öblítsük ki. Ha szükséges, samponnal is mossunk hajat. Intenzív pakolás, normál hajra.


Zsályás öblítő zsíros hajtő ellen:6-8 levél zsálya vagy 2 tasak zsályatea * 3-4 csepp zsálya illóolaj 1/2 liter forrásban lévő vízzel öntsük le a leveleket vagy a tasakokat, és áztassuk benne 5 percig. A megmosott hajat öblítsük le alaposan ezzel a főzettel, közben pedig kis nyomással masszírozzuk a fejbőrt és a hajtővét


A savanyú levegőssé tesz!:A grépfrútos hajradírozó öblítő eltávolítja a hajszálon lévő maradványokat, amelyek hosszú távon fakóvá teszik a hajat! Egy gyümölcs kipréselt levét keverd össze ½ liter vízzel, és öblítsd át vele alaposan a hajad! Szép fényessé is teszi.


Ha fényesebb hajra vágysz…

Sajnos, vannak olyanok, akik fényesebb, erősebb ragyogású hajról csak álmodozni mernek. Pedig a megoldás itt is van pár sorral lejjebb!


a, Tojássárgája & rum

Hozzávalók: 2 tojás, egy kis kupica rum


Elkészítés: A tojást megtöröd, különválasztod a sárgáját a tojásfehérjétől. A fehérjére nem lesz szükséged, ki is dobhatod teljes nyugodtsággal. A 2 tojássárgáját pedig keverd össze az egy kupica rummal.

Használata: Hajmosás előtt alaposan nedvesítsd be a hajadat, majd vidd fel a pakolást, alaposan eloszlatva a fejbőrödön s a hajadon egyaránt. A pakolást kb. 15-20 percig hagyd magadon. Ezután bő vízzel öblítsd le! Természetesen, ezen művelet elvégzése után hajat moshatsz a szokásos hajsamponoddal.

+1 tipp: Hogyha hatásosabbra szeretnéd a hajpakolást, akkor a hajpakolásba tehetsz pár kanál olíva olajat is!


Mentás hatás- zsíros hajra:Hozzávalók: menta, víz

Elkészítés: A vizet felteszed forrni( kb. fél litert), majd miután felforrt a víz, beleraksz kb. 2-3 evőkanál mentát. Hagyod, hogy azzal együtt forrjon, majd 5-10 perc után vedd le a tűzről, és hagyd langyosra hűlni.

Használata: Hajmosás után, az öblítővízbe keverve alaposan masszírozd be és oszlasd el rendesen a fejbőrödön! Ha már mindenhova jutott rajta hagyhatod a hajadon 2-3 percig, majd bő vízzel mosd le.


hajöblítők , amiket hajmosás után használni szoktam (az arány 1 liter/ 2 filter)

csalán- tisztít (a zsírtól), erősít és jó korpa ellen, valamint serkenti a hajnövekedést

feketetea - kiemeli a vörös színt, ill. vörös beütést ad, az én hullámos hajamat begöndörítette loknisra

kamilla- világosít

citrom- ez is világosít

diófalevél (kb. 3 marék megmosva)- sötétít

feketetea + zsálya-(1:1)- sötétít


remélem segítettem nektek valamicskét, szépüljetek :)


2011. febr. 9. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
úúúúúú köszi*-*(:
2011. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Köszi:D tudnátok segiteni akkor?

Szőkére szeretném festeni a hajamat de nem tudom jol állna-e ezért akarok egy tesztet vagyis kimoshatoval ami 6-8 alkalom után kijön ugymond aranyszőke hajam van nagyonhosszú és találtam ezt a palette instant color-t vagy vmi ilyesmi a neve és szeretném ezzel kiprobálni a hajamon és szerintetek ez kifog jönni? probáltátok már? elöre is köszönöm:)

2011. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nincs mit, neked utolsó: nekem vörösesbarna hajam van, s egyszer ilyen kimoshatóval "befestettem" szökésbarnára azt hiszem palette volt, pár hajmosás után teljesen kijött, tehát ne aggódj, kijön :)
2011. febr. 9. 18:38
 4/4 anonim válasza:
hűűű, ezek dejók! Kösziiii! Ki is próbálom holnap az egyiket! :)
2011. febr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!