Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért kezd egyre több szőrszál...

Miért kezd egyre több szőrszálam erősödni miután leborotválom?

Figyelt kérdés

A lábaman is borotválom,de elkezdett erősődni a combomnál a szőr így ott is lekellett borotválnom, most ismét nagyobb területen , elterjedtek az erős szőrszálak :S ez normális?

arra gondoltam,hogy vennem kellene gyantacsíkokat,hátha az ritkítaná a már erősebb szőrszálakat idővel. Ha veszek egy doboz veet gyantacsíkot kell még hozzá vennem vmit,hogy használjam?


2011. febr. 11. 20:33
 1/8 A kérdező kommentje:
ha veszek gyantacsíkokat,milyen krémet vegyek,hogy lenyugtassa a gyantázás után a bőrt?
2011. febr. 11. 20:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem erősödik csak úgy tűnik.
2011. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem erősödik,csak levágod a tetejét így a szári része marad ami már szúr.Nyugodtan gyantázd,de fertőtlenítőt is vegyél.Előtte és utánna is fertőtlenítsd.Még gyantaeltávolító olajat esetleg amire szükséged lehet.
2011. febr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nekem tényleg vastagabb lesz a szőrszálam, alapból szőkés a szőrőm pl a combomon is és elég vékony, de egy ideje a vádlim borotválása után a combomon a szőr feketés vastag lett :( és ez ott is leborotválom,akkor még feljebb elkezd erősödni a szőrőm...
2011. febr. 12. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
A borotválás erősíti a szőrszálakat. Ennyi.
2011. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség hogy nem erősödik.Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam -.-" erősödik az...nem is kicsit !!


Ajánlom hogy Veet szőrtelenítő krémet használj és attól puha(mint a baba bőre) olyan lesz és nem vastagodik a szőrszál:). Én is ezt használom Kivéve P*námnál és a hónaljamnál ott borotválom de a lábamat meg a karomat avval szőrtelenítem és az a legjobb hogy nem is fáj és olcsó is mivel kb 1000 ft és sokáig meg marad és nem kell sűrűn használnod mivel kb másfél hónap alatt kb fél centit nől a szőr :))


Bocsi hogy hosszú voltam:)

2011. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes.. Nekem nem erősödött a lábomon,kezemen meg sehol sem a szőr! Másfél éve borotválom,és semmi bajom sincs! Persze,amikor elsőnek borotváltam,és 2 nap alatt előbújtak a borosták..Azt énis bepánikoltam,hogy júj,most erősödni fog,stb.. De láss csodát!Még mindig ugyanolyan,csak nyáron hetente 1-2x kell,így téli hónapokban is szoktam,kéthetente.. [Ki hogyan..Én így. :) ]


Amúgy vegyél drágább gyantát meg gyantacsíkot.De nagyon fog fájni az első pár alkalom,de nagyon. Ha gyenge a bőröd,akkor pláne.

Krémeket kisem próbálnám..Off..

Remélem segítettem. L *-*

2011. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha gyantázni szeretnél, akkor csak hintőport kell még venned, lemosó kendő van a dobozban. Gyantázás előtt hintőporozd be a felületet, jobban fog tapadni a gyanta. A bőr legyen tiszta és száraz.De azt javaslom ha ez lesz életed első gyantázása, inkább csináltasd meg kozmetikussal, aztán majd ha látod hogyan kell szakszerűen végezni és már tudod milyen érzés, akkor kipróbálhatod otthon is. Ha elsőre egyedül kísérletezel, szerintem egy életre elmegy tőle a kedved.

A krémeket nem ajánlom, nem távolítják el a szőrt tövestől, szerintem nem is egészséges, végül is kémiai úton szétmarja a szőrt. Ehhez képest az epilátor is sokkal jobb megoldás.

2011. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!