Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakran mossátok a...

Milyen gyakran mossátok a hajatokat? Kipróbáltátok már hogy abszolut nem? én hetente mosom de zsirosodik ezért gondoltam mi lenne ha sose mosnám meg állitolag öntisztulo vagy ez kamu? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 2 naponta mosom mert muszáj,nagyon zsírosodik a fejbőröm.

Próbáltam már hogy hetente csak egyszer de nem használ az sem. Sőt semmilyen bőrgyógyász által felírt samponok sem. :S

2011. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A harmadik napon már viszket, ezért kétnaponta. Különben hogyan nézne ki a "frizurád" hajmosás nélkül?
2011. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mivel annyi por, kosz van az utcákon és a hajad veszi fel a legjobban a szennyeződéseket ezért nem öntisztuló én amúgy 3-4 naponta mosom 16/L
2011. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha zselézem akkor minden másnap vagy harmadnap, ha nem akkor minden harmadnap.
2011. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 4 naponta, de ha itthon vagyok, tovább is kihúzom vele. Amúgy ha nincs időm mosni, kevés hintőport teszek a zsírosabb részekre, majd lerázom vagy hajszárítóval... nem látszik utána, hogy zsíros :D
2011. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Általában 3-4 naponta mosom, néha 2 ha olyan helyre megyek. Sajnos eléggé zsírosodik, a 3. napon már szigorúan feltűzve hordom. Elég macerás mosni, mert extra hosszú és vastag, magától 1 nap mire megszárad.

Ez az öntisztuló dolog úgy van, hogy attól még, hogy vízzel nem mosol hajat, minden nap kell tisztítanod, mert a por meg egyéb szennyeződések rárakódnak. Ezt úgy szokták csinálni, hogy egy vaddisznósörte kefével minden este átkefézik alaposan, és a kefét minden használat után kimossák. Ez a port eltávolítja nagyjából a hajból, meg segít a zsírnak eljutni a hajvégekig. A fejbőrben termelődő olajoknak antibakteriális hatása van. Egy idő után mérséklődik a haj zsírosodása, de ez akár hónapokig is tarthat. Utána sem lesz soha olyan a haj, mintha frissen lenne mosva, egy kicsit mindig zsíros marad. Én nem próbáltam, mert szeretem ha frissen van mosva a hajam.

Ha érdekel és tudsz angolul, akkor olvasd el ezeket:

[link]

[link]

[link]

2011. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában egy héten 1x (fő indok az, hogy muszáj vasalnom, mert nagyon göndör). Vasárnapra lesz eléggé zsíros, a szombatot még kihúzom vele. De ha van valami programom hétvégére, akkor szerdán megmosom (vasárnap mosok mindig hajat).


15/L

2011. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a bajom nekem is, de igazából nem csinálok belőle nagy ügyet :D Két naponta megmosom azt csá. Bár azt mondják, hogy nem valami egészséges gyakran hajatmosni.
2011. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!