Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Első epilálásnak mi a menete?

Első epilálásnak mi a menete?

Figyelt kérdés

Már pár éve borotvát használok a lábon és a hónaljon is. Oszt. társnőm krémet hazsnál, és neki ált sima is a lába, (mondjuk világos a szőre), de én is és anyu is úgy gondoljuk, hogy milyen mérgező lehet a trutyi... na lényeg h kérdeztem mivel lehet rendesen leszedni a szőrt, és anyu mondta hogy epilátor, vagy borotva, csak utóbbi gyorsan visszanő főleg hónaljon. De az epilátor elég fájdalmas lehet, főleg mert a hónalj érzékeny rész. Jön a nyár, rövidpólós szezon és addigra bele kéne jönni ne minden héten v 3 naponta essek neki magamnak borotvával :S egy kis bátorítás vagy tipp? olvastam h epilálás után még borotválnak, minek?

köszike! L/14


2011. febr. 17. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

szia.


elsőzör is: javaslom, hogy az epilálást fürdés utánra(azonnal) halaszd, mert akkor a melegtől kicsit szétnyílnak a szőrtüszők, és könnyebb kitépni, illetve puhább a szőr is, tehát kevésbé fáj. a hónamalját én nem epilálom, mert rettegek. (nagyon fájhat). de ha ilyen fiatalon nekiállsz, mikor még nem vagy olyan szőrös, később jó lesz, h alig lesz majd szőröd. az első lesz a legkellemetlenebb, de esetleg meg tudod azt is csinálni (egy barátnőm így tette), hogy legelső alkalommal egy csipesszel egyesével kihúzod őket. sok szerencsét. majd írj, mi volt.

23L

2011. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: azt elfelejtettem: a bőrt fogd meg, feszítsd ki, ha tudod, mert akkor nem húzza meg annyira.
2011. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én már pár éve epilálok. kb 3. semmi bajom nem volt vele sose. én kicsit benedvesítem a szőrteleníteni akart felületet. de épp csak h nedves legyen, nem kell h csöpögjön a víz. aztán kifeszítem a bőrt és lassan elkezdem. ha marad 1-2 kósza szál amit a gép nem visz el azt lehúzom borotvával. nekem így majdnem 1 hétig sima szokott lenni. viszont az utóbbi időbe a szőrtüszőim befelé nőnek meg minden galiba. tehát én most műr csak úgy tudom csinálni, hogy egyszer gépel utánna következő alkalommal borotvával. így elég szenvedéses de muszáj. jah és én csak a hónaljon szoktam epilálni. lábamon sehogysem bírom ki. pedig sokak szerint rosszabb hónaljon mint lábon, de hát ki mi.. :D remélem tudtam segíteni :)
2011. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi, én is azt hallottam hogy a lábon nem fáj annyira (sztem ott nem olyan érzékeny), először azt próbálom majd meg. de am mikor jobb epilálni: ha hosszú v ha rövid a szőrszál?
2011. febr. 17. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem kevésbé fáj, ha rövidebb, viszont amikor meg túl rövid, nem kapja el a gép.
2011. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a hónalj nem fáj,vagyis kellemetlen,de nem fáj.
2011. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!