Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A végleges hajkiegyenesítésről...

A végleges hajkiegyenesítésről mit tudtok? Mi a menete? Milyen tartós? Mennyire roncsol?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Végleges hajkiegyenesítés annyira létezik, mint végleges hajgöndörítés. Tartósnak tartós, de véglegesnek semmiképp nem az. Hacsak úgy nem, hogy a tönkrement részt végleg le kell vágni ;)


Az eljárás hasonlít a dauer-hoz, csupán annak ellentéte: a göndör hajra teszik rá a dauervizet (relaxáló anyag), és kihúzzák a hajat. Fixálás után egyenes lesz a haj. Az afroamerikai nők nagyon kedvelik ezt az eljárást (hair relaxing), pl. Oprah Winfrey, vagy Condoleeza Rice. Ha nem csinálnák, mikrofonfejük lenne :-)


Még nem próbáltam, tehát nem tudom, mennyire roncsol. A hajban levő szerves kötéseket, hidakat itt is feloldják, majd újrakötik, feltételezem, hogy roncsolja a hajat, és ha túl gyakran csinálják, törhet a vége.

2009. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nekem is olyan göndör a hajam mint a fekete nőké, de azért nincs mikrofon fejem.

Azért szeretném tudni, hogy mennyire tartós, mert azt nem vállalnám, be, hogy csak akkor legyek újra göndör, ha lenő.

2009. nov. 30. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg 2-3 hónapig tart, bár ez függ a hajadtól is, hallottam olyat, hogy csak 2 hétig volt egyenes az illető haja. Amúgy meg eléggé káros, a tördezett hajjal nem is csinálják meg, de ha egészséges a hajad, akkor is csinálnak egy tincsen egy tesztet, hogy bírja-e vagy sem. Én is meg akartam csináltatni, csak kicsit drága és nem akarom levágatni a hajam.
2009. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van egy gyümölcssavas verzió, ami annyira nem károsít, viszont csak 2-3 hónapig tart, illetve van egy másik eljárás, ami kb. a dauer ellentéte, ez lenövésig tart és ugyanannyira károsítja a hajat, mint a dauer.
2009. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!