Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tetraciclin (tetracsiklin)...

Tetraciclin (tetracsiklin) zsír pattanásra?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 21:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Tetracyclin
2011. febr. 20. 21:17
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit javasolni merek neked az a Retin-A


Nekem gyerek koromban sok, rengeteg megújuló pattanás volt az arcomon és semmi nem segített. Egyszer valaki rokontól hallottam, hogy egy tanítványa is hasonlóan sok dolgot kipróbált de egyedül a Retin-A volt az a (kenőcs krém vagy hogy nevezzem) ami szinte egy-két bekenés után elmulasztotta a mély és mérges, fehér pattanást is nyom nélkül. Akár két nap alatt visszafejlődött tőle.


Akkor én olaszországból kaptam egy ottani körzeti orvos ismerőstől, itthon nem lehetett beszerezni.


Egyszer elfogyott ez a jónéhány tubus (vagy tíz év alatt) és akartam itthon feliratni a bőrgyógyászaton de a dokinő teljesen rosszul volt hogy milyen mellékhatásai lehetnek egy ilyen külföldi gyógyszernek (amit itthon nem ismertek akkoriban). Végül kénytelen voltam megint kintről hozatni mert másképp nem tudtam beszerezni.


Azt a saját bőrömön tesztelve igazolhatom hogy semmilyen mellékhatása nem volt. Illetve nem szabad nagy felületen használni. Ha netán begyullad a kezelt bőrfelület akkor szünetelteni kell a használatát. (Nekem egyszer okozott kisebb bőrpírt a kezelt területen, mint egy kisebb napégés, a több évtized alatt, amire emlékszem), különben semmi gond nem volt vele sőt, hihetetlenül hatásos!


Azóta már sok évtizedet megéltem de még most is van belőle (Másodszor sem egyetlen tubussal kaptam), még sokszor most is előadódik valahol egy kezdődő pattanás az arcon fejen orron de már egyetlen bekenés elég a frissen megmosott bőrön a pattanás felületén és másnapra csak egy száradó kis nyoma marad ami a következő nap már szinte nem is látszik. Még a beszáradt anyag vízzel pépessé hígítva is hatásos!


[link]


A fenti link google fordítása:

-- gépi nyers fordítás --

"Retin-A (tretinoin) egy hatalmas akne kezelés gyógyszeres, nyert-vitamin lehet kezelésére alkalmazható enyhe és közepesen súlyos akne, és különösen hatékony azok számára, akik comedonal akne (sok mitesszerek és whiteheads ).


Retin-A kapható krém vagy gél formájában, ezt csak receptre lehet, és az is ismert Retin-A mikro-, Avita, Renova, és általános tretinoin.


Sok akne szenvedők esküsznek a Retin-A gyógyszeres kezelés, és bizonyos, hogy ez egy kitűnő választás kezelést. Előnyei túl elszámolási akne - például, akik utáni gyulladásos hiperpigmentáció előfordulhat, hogy Retin-A csökkenti a pillantást a sötét foltok és elszíneződés hagyott akne breakouts. Is, felnőtt akne szenvedők részesülnek a más népszerű használatát Retin-A: Ez csökkentheti a megjelenés finom vonalak és ráncok."


Van még tovább is de a google eszköztár telepítése után a weboldal fordító mindenben segít.

2011. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!