Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajok, megéri szoláriumozni?

Csajok, megéri szoláriumozni?

Figyelt kérdés
Érdekel ez a szolizás, de nemtudom h milyen hátrányai és előnyei vannak pontosan. Akik szoliznak, mik a tapasztalatok? Ill. egy héten hányszor és hány percre érdemes menni? (nekem fehér bőröm van, kék szemeim, és szőke hajam, állítólag az ilyen bőrtipusúaknak nem naon ajánlott a szoli...ez igaz?)
2011. febr. 27. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
nem. hátrányai:plázacicának néznek, mert látszik hogy szolibarna vagy, rosszabb esetben bőrrák, és még fizethetsz is érte. Előnye nincs.
2011. febr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert valaki szolizik,nem lesz plázacica.rövid sötét hajú emberek,idösebbek is ,40 évesek is járnak szoliba.akkor ök is plázacicák?elég hülye felvetés.

szolizni lehet csak nem kell túlzásba vinni,a másik meg az vannak már szolik,vagyis kötelezö lenne a csöveket kicserélni EU s csövekre,ami Az Europai Unió által engedélyezett,uv sugárzása nem lépi át a megengedett határértéket.

2011. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előnye hogy barna leszel, hátránya, hogy egyrészt rákot kaphatsz, másrészt iszonyúan ráncosít. Én akkor hagytam abba, amikor a dekoltázsomon felfedeztem két mély ráncot. Ennyit nem ér az egész. Ja és nem kellett hozzá sok idő, csak pár hónap. Jobban jársz, ha enyhe önbarnítós testápolót használsz. Attól is műbarna leszel, de nem leszel se ráncos, se rákos.
2011. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egyik évfolyamtársam aki már vagy 2-3 éve folyton szolizik olyan nagymama bőre lett mostanában h vlmi okádék.. pedig csak 17 éves
2011. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előnye, barna leszel (bár tökre látszik, hogy ez mesterséges barnulás és nem napoztál).


Hátránya, ráncosít és bőrrákot kaphatsz.


Én 15-17 éves korom között gyakran jártam és 18 éves koromban szép kis ráncok jelentek meg a szemem alatt, a dekoltázsomon és a homlokomon.


Szóval én azt gondolom semmi értelme.

2011. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Mértékletesség.

Ha ezt betartod, nem lesz baj. Nem szabad ész nélkül szolizni hetente 5-ször 20 percet, de aki tavasz végén hetente 5 percre igénybeveszi, az annyit elér hogy lesz egy alapszíne ezért nem ég le amint kisüt az első nyári nap, mert ugye a leégés és a direkt napfény kicsit sokkal károsabb ha hófehérke bőrt ér.....


Csak nagyon sokan végletekben gondolkodnak...van aki ész nélkül szolizik és van akinek a szoliról két szó jut eszébe: ráncok és bőrrák.

Te légy a gondolkodó arany középút! Használd a szolit mértékletesen, és csakis olyan helyen ami megbízható, vannak ma már olyan technológiák amelyik sokkal kíméletesebbek mintha egyszer jól leégnél mert napra mész a hipószínű bőrrel. Az az igazán veszélyes!!


Én 26 vagyok, 6 éve járok szoliba, nem vagyok ráncos, nincsenek pöttyeim, semmi káros! Mert betartottam hogy egyszerre keveset vagyok bent és nem egész évben hanem csakis tavasztól nyár közepéig, annak érdekében hgy ne égjek szénné a napon.

2011. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Én is azért szeretnék kicsit szolizni,mert hófehér a bőröm és egy kis napsütéstől is leégek. Tehát ha tavasszal eljárok pl: hetente egyszer 5 percre, az még nem károsíthat nagyon?
2011. febr. 27. 11:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem fog károsítani, hidd el. Mindenben a mértékletesség a legfontosabb, nem szabad átesni a ló túloldalára, ennyi.

Sokkal veszélyesebb manapság a direkt napfény, pláne ha fehér bőrt ér.....a bőrrál kockázata is nagyobb meg a szeplőké, napallergiáé.

2011. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!