Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan vágjam le magamnak az...

Hogyan vágjam le magamnak az eltört hajrészt?

Figyelt kérdés

Középhosszú a hajam, de talán még annál is rövidebb, nem egyforma hosszú sok helyen, mert úgy lett vágatva, pl hátul kicsit rövidebb vhol mint pl szemből elöl a hajam, csak ez nem látszik mert hátul is van hosszabb rész, remélem kicsit érthető :D


Szóval el van törve olyan 2-3 centi és nem akarok majd mindig a fodrász rohanni és úgymond kidobni 1500-at ezért.


Hallottam róla h vki egy úgynevezett fodrászollóval szokta vágni a haját, azt hiszem aminek ilyen recéje van és tépett hajat is lehet csinálni, nem tudom jól mondom e, mert nem értek hozzá.

De nekem csak arra kellene h a végét vágjam le, de csak úgy simán nem merek belekezdeni.


2011. márc. 1. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is magamnak vágom mindig a végét, hagyományos, de jó minőségű ollóval. Bár én ezt azért merem megtenni, mert hullámos a hajam, így még az sem baj, ha nem sikerül olyan baromi jóra. Am. Én fokozatosan levágva hordom a hajam, úgyhogy magamnak is fokozatosra igazítom.

1. vizesen, tehát hajmosás után praktikus

2. felfogom a hajamnak a "tetejét" (így a fejem búbja körüli részt, felcsatolom. Aztán még egy "szintet" felcsatolok, és a legalsóval kezdem. Ha a legalsó szintet levágtam, akkor azt hátrafogom, leengedem a középső szintet, levágom azt is (rövidebbre, mint az alsót), majd ugyanígy a felső szinttel. Ha nem akarod szintenként, akkor elv. sokan csinálják, h csak előredöntik a fejüket, és úgy vágják le a hajukat, ahogy esik. Bár én ezt sosem próbáltam.

2. ahogy megfogok egy-egy tincset levágáshoz, nem egyenesen vágom le, hanem oldalasan, majd a legvégén is csak így fogok ilyen nagyobb tincseket, és picit ferdén csak (de szinte függőlegesen kezelve az ollót) bele belevágok a hajamba, ettől picit tépett.


Így nagyon egyszerű, és jól is néz ki, bár mondom; könnyű helyzetben vagyok, mert frumfrum sincs, és a hajam is hosszú, hullámos.

Sok sikert!! :)

2011. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ritkítóollóval nem tudod rendesen levágni, inkább pengével, vgy trimmelővel vágd.
2011. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!