Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nr.4 Kalium chloratum Schüssle...

Sötö kérdése:

Nr.4 Kalium chloratum Schüssler krémről, kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Az arcbőrömön elég sok gríz van, bár a kozmetikus rendszerint kitisztítja, ez csak átmeneti állapot. Szeretném ezt megszüntetni. Azt olvastam, hogy ez a krém segít a problémámom. Érdekelne, hogy aki használta, annak hatásos volt-e, hogy mennyibe kerül és hol lehet beszerezeni. A válaszokat köszönöm!
2011. márc. 2. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, én használom a Schüssler sókat, és nagyon jók, de nem is tudtam, hogy van krém is belőlle.
2011. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Schüssler - féle arckrém száraz, vagy hajszálér-tágulatos bőrre Nr. 4

A 4-es számú Schüssler

arckrém Kalium chloratumot tartalmaz. A Kalium chloratum

homeopátiás formája arckrémként alkalmazva elsősorban a

hajszálerek regenerálódását, a bőr homeosztázisának helyreállítását segíti elő. Arcdiagnosztikailag a Kalium chloratum hiányra hajszálértágulatok megjelenése(couperosis, az arcbőr tejfehér színe, illetve a bőr finom szemcsés grízessége jellemző, mely gyakrancsak a szem körüli régióban jelentkezik, de testszerte is találkozhatunk vele. A bőr tejfehér tónusa sok esetben nem az egész arcon jelenik meg, hanem csak bizonyos régiókban, pl. a száj fölötti területen, mintegy tejbajuszként, illetve a szem körüli terülten.

Jellemző lehet a szemhéjszélek gyulladásos irritációja is.


Alkalmazási javaslat

A 4-es számú Schüssler sót tartalmazó krémet hajszálerek regenerálására használhatjuk. Hasonlóan a Schüssler tabletták

alkalmazásához azonban a kifejezetten nagy értágulatok teljes regenerálódása nem várható el. Érdemes minél korábban elkezdeni a krém alkalmazását, így megelőzhetővé válik a folyamat progressziója. Kifejezett hajszálértágulatok esetén a 4-es számú krém alkalmazása megelőzi a további értágulatok kialakulását, és javít a már kialakult elváltozásokon is.

A bőr grízes elváltozásaira szintén a 4-es számú Schüssler arckrém használata javasolt. További grízesség kialakulásának megakadályozására ne csak az érintett bőrfelszínen használjuk a krémet, hanem az egész arc területén. Szintén az egész arcot kezeljük a bőr tejfehér elszíneződése esetén, akkor is, ha csak lokálisan jelentkezik a tónusbeli eltérés. Valamennyi Kalium chloratum hiányos állapot esetén érdemes a kezelést kúraszerűen a megfelelő Schüssler tablettákkal kiegészíteni.

A krémet hasonlóan az 1-es számú Schüssler arckrémhez naponta 2-3 alkalommal használja.


Patikákban lehet kapni. Sajnos az árában nem vagyok biztos, de egy 100 ml-s termék olyan 3500 ft körül van.


Én végeztem egy Schüssler sókról szóló tanfolyamot. Most pedig végzem a krémek tanfolyamát.

Ha további kérdésed lenne készségesen válaszolok, akár privátban is. :)

2011. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
de cuki vagy, köszönöm a hosszú választ :) egyébként lenne tényleg kérdésem, a sók közül jó valamelyik pattanásokra?
2011. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen írok ilyeneket. :)


Schüssler-féle arckrém pattanásos, rosaceas bőrre Nr. 9

A 9-es számú arckrém Natrium phosphoricum Schüssler sót tartalmaz. Ezen ásványi só hiánya hajlamosít a zsíros, pattanásos, mitesszeres bőr kialakulására. Azonban zsíros, pattanásos bőr esetén nem elegendő a bőr ásványi só háztartásának rendezése, hanem alaposan át kell gondolni a táplálkozási faktorokat is, és kerülni kell azokat az ételeket, melyek a szervezet fokozott elsavasodásához vezetnek. Leginkább a túlságosan sok hús és keményítő tartalmú étel, és természetesen a csokoládé, amit érdemes mellőzni a fenti bőrtípus esetén. Táplálkozáskutatók szerint az ideális arány 80%-ban lúgos (elsősorban zöldségek és gyümölcsök), 20%-ban savas (keményítő, fehérje) fogyasztása lenne ideális szervezetünk számára.


Alkalmazási javaslat

A Natrium phosphoricum tartalmú arckrémmel elsősorban a pattanásos, zsíros bőr kezelhető. Harmonizálja a faggyúmirigyek működését, és csökkenti a gyulladás kialakulásának kockázatát, valamint gyorsítja a már kialakult pattanások gyógyulását. Természetes hatóanyagai révén összetétele bőr- és szervezetbarát. Bármilyen más kozmetikai készítménnyel és gyógyszerrel alkalmazható egy időben, csak az erősen aromás és mentolos készítmények használatát érdemes kerülni, mivel ezek csökkentik a krém hatékonyságát. Nem fotoszenzibilizál, így a nyári időszakban alkalmazva sem kell a napfényt kerülni. Kifejezetten acnes bőr kezelése esetén használatát érdemes

Nr. 11-es Silicea tartalmú arckrémmel kiegészíteni, ami tovább segíti a bőr regenerálódását. Naponta 2-3 alkalommal javasolt az érintett bőrterület kezelése a fenti krémekkel.

2011. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi ;)
2011. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tapasztalatot nem írt...
2014. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!