Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen tusfürdőt használsz?...

Milyen tusfürdőt használsz? Szereted? *. *

Figyelt kérdés
Kort&nemet,PLZ.
2011. márc. 3. 20:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
ja lemarad az L
2011. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%
Erre nem tudok mit mondani, ha nem akarsz tudatosan élni, akkor nem. Nem kötelező. Mérgezd magad tovább:):)
2011. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
Regisztrálni kell előtte...a regisztráció természetesen INGYENES
2011. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
én természetes szappant használok kb 4 összetevője van és algás eukaliptuszos:) gyönyörű tőle a bőröm.eddig mindenféle tusfürdőt használtam de utána rögtön kennem kellett testápolóval mert éreztem hogy húzódik és pikkelyesen jön le ha megvakarom pedig nincs száraz bőröm de ennél a szappannál nem kell még testápoló se :) de én használok és olyan gyönyörű lesz tőle a bőröm:) mindenkinek csak ajánlani tudom ezeket a természetes szappanokat utána eszébe se fog jutni tusfürdőt használni
2011. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
32%

Az egészséges bőr nem kifizetődő - Miért?


Gondolj bele, hogyha mindenkinek tökéletesen funkcionálna a bőre, szép lenne és egészséges, hamvas és megfelelően hidratált, nem lennének komedók és pattanások, akkor kinek adnák el azt a sok "ellenszert"? Ezért a gyártóknak az az érdekük, hogy minél több problémás bőr "szülessen". És ennek érdekében tesznek is eleget. A mai kozmetikai ipar elve épp ezért: látszólag javítunk, hosszú távon rongálunk. Minden eszközt megragadnak, hogy olyan tudományos ténynek feltüntetett tévhiteket és hazugságokat dobjanak be a köztudatba, ami az ő malmukra hajtja a vizet. Pár példa a teljesség igénye nélkül:


1. Szerintük a bőr pH-ja 5.5. Pedig ez nem igaz! Te magad is könnyedén le tudod ellenőrizni, ha vásárolsz egy borászati szakboltban pH indikátor papírt, amelyet az enyhén megizzadt homlokodra tapasztasz, rögtön láthatod a bőröd pillanatnyi pH-ját. Ugyanis a bőr pH-ja változó. Függ attól, hogy mit ettél, mennyire vagy fáradt, melyik testtájon méred, milyen évszak és milyen napszak van, stb. Az 5.5-ös érték az egészséges bőr alsó határa! Ezzel az 5.5-ös értékkel túlsavasítják a bőrünket, amitől az kiszárad, viszket, hámlik, érzékeny lesz. Persze ez a gyártóknak jó, mert ezekre a tünetekre újabb "csodaszereket" tudnak ránk sózni. Mellesleg megjegyezném, hogy a legtöbb kórokozó pont ebben a savas közegben érzi magát a legjobban.

2. Szerintük a bőrt magas víztartalmú krémekkel tudjuk hidratálni. A bőr nem szívja be a vizet! Ha ez igaz lenne, akkor elég lenne beleülnünk egy kád vízbe, és máris hidratáltak lennénk. A krémekbe azért raknak annyi vizet, mert olcsó. A hagyományos kozmetikai készítmények 50-90%-a víz, ezt fizettetik meg velünk borsos áron!

3. Szerintük a szappan szárít, a tusfürdő nem. Ez egy elképesztően arcátlan hazugság. Több ezer évig szappannal tisztálkodott az emberiség, mégsem száradtunk el! Milyen érdekes, hogy a kozmetikai problémák nagy része azóta van, amióta tusfürdőt használunk (1970-es évektől). A tusfürdők nagy része egy grammnyi természetes összetevőt sem tartalmaz, csak szintetikumokat, míg a hagyományos főzött szappanok növényi vagy állati zsiradékból állnak. Sőt, szinte minden tusfürdő fő "hatóanyaga" a víz után a Sodium Lauril (vagy Laureth) Sulfate, ami egy radikális zsíroldó és habképző tenzid, amely amellett, hogy mérgező és nyálkahártya károsító, súlyosan rongálja a bőr szerkezetét is (Mosogató szereink is ebből vannak!). Oly mértékben szárít, hogy tusolás után szinte minden bőr könyörög egy kis testápolóért (amit szintén ők forgalmaznak).

4. Szerintük a testápolók helyreállítják a bőr lipidrétegét. Ha ez igaz, akkor a testápolók miért nem tartalmaznak egy olyan összetevőt sem, amelyből a bőr lipidrétege áll? Helyette viszont van bennük töménytelen mennyiségű kőolajhulladék, amelyek eltömítik a pórusokat, nem engedik levegőzni a bőrt, allergiát és gyulladásokat okoznak. És mi gyanútlan vásárlók persze veszünk egy következő terméket ezeknek a problémáknak az enyhítésére ...

5. Az antioxidánsok gátolják az öregedést. Ez így igaz! A természetes antioxidánsok valóban! De mivel azok kinyerése túl drága, helyette az ipar az olcsó, szintetikus antioxidánsokat részesíti előnyben, amik viszont legrosszabb esetben rákkeltőek, mint pl. a BHT és a BHA.

6. Szerintük azzal óvjuk meg legjobban a bőrünket, ha baktériumölő kozmetikumokat használunk. Igen ám, de a baktériumölő vegyületek - amellett, hogy nagy részük mérgező - nem válogatnak a jó és a rossz baktériumok között, és azokat a baktériumokat is elpusztítják, amelyek a bőr egészséges lipidrétegéért, és immunháztartásáért felelősek! Az ezek közreműködésével kialakult bőrallergiára pedig újabb és újabb szereket lehet rátukmálni a hiszékeny vevőre.

2011. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Én Palmolivet használom, a kedvencem ebből a "Vellutante" :).
2011. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
nekem most camay tusfürdőm van. valami hihetetlen finom rágógumi illatú/epres imádoomm:D + nemrég vettem csokisat is belőle:D nagyon intenzív illata van.
2011. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Garnier :) aloe-verás

14/L

2011. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

15:06

Bocsi ,de ezt nem olvasom végig csak átfutom,de ezt tuti nem te írtad...

Amúgy ezt használom:

[link]


vagy


[link]


vagy :)

Avril tusfürdő :)


/L

2011. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
0%
És ki mondta , hogy én írtam???
2011. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!