Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyógyszer vált be...

Milyen gyógyszer vált be pattanások ellen nektek?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm a Sotretet ajánlotta, de nagyon sok rosszat olvastam / hallottam róla, és amúgy is kombinált a bőröm, az orcákon nagyon száraz, pattanások az állam környékén jönnek elő, a T-vonalban meg inkább becsillog, de nem zavaróan. Más a Zinerytet, megint más a Lubexylt dicsérte. Persze, elmegyek bőrgyógyászhoz, csak érdekelne, másoknak mi vált be, vagy mi volt nagyon rossz. Nemet és kort is írjatok kérlek.
2011. márc. 8. 10:42
 1/10 habibi ***** válasza:
szia, a leírtak alapján egyforma a bőrünk, én már használtam Zinerytet, de teljesen kiszárította a bőröm és több pattanásom lett, ezért a bőrgyógyász megtiltotta a használatát. Aztán használtam Duac gel-t, erre allergiás lettem és feldagadt tőle az arcom, szóval ez is repült a kukába. majd kaptam egy Isotrexin nevű krémet, ami sz@rt se használ, szóval ez is hasonló sorsra jutott. Most pedig van egy amit éjjel használok: Aknemycin 2000- szerintem jó, és reggelre pedig van ugyanilyen nevű zinerythez hasonló lötty, de nem olyan erős mint az, és nem bántja a bőrömet sem. Szóval én ezeket javaslom.
2011. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az én arcomon 2 centi hely nem volt ahol ne lettek volna gyulladt piros pattanások egymás hegyén hátán

sotretet szedtem fél évig majd olyanmatt lett hogy azt hittem álmodok!!!

most telt el egy év és picit visszajöttek, de nem súlyos


viszont fényérzékeny vagyok tőle, ami picit idegesít és a kezelés közben oylan száraz volt a bőrőm tetőtől talpig hogy sírva fakadtam sokszor ha hozzáértem úgy égett

de midnezekkel együtt azt mondom megérte :)

önbizalmam nőtt és ez nagyon fontos

2011. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémára a Diane 35-öt írták fel, ami fogamzásgátló hatású is.
2011. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia:)en is hasznnaltam a zinerytet..nekem is ugyanugy kiszaritotta a borom..aztan abba hagytam a hasznalatat..retina-A kremet hasznalok..ami szinten szaritja a bort...de nekem bevallt..mar pattanas nincs aaz arcomon..bar a foltok nehol latszanak:(..igyal sok vizet s naponta pici elesztot egyel..nekem bevallt:)
2011. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
amit a többi válaszoló írt, azokból az összeset próbáltam szinte, és egyik sem volt jó...:S a bőrgyógyász végül azt mondta, hogy szedjek fogamzásgátlól, az kevesebbet árt, mint azok az erős gyógyszerek, ami kimondottan pattanásra való. Sensonettet írt fel végül, és az első hónap után olyan szép lett a bőröm... Aztán végülis fogamzásgátló, tehát más előnyét is kihasználom :) először féltem tőle, de nekem ez érte meg igazán, egyáltalán nem híztam, amióta szedem fel sem fáztam, pedig régen mindig ezzel küszködtem :)
2011. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Yadine és a Sensonette vált be. Az első nagyon jó, nem is lehet tőle hízni se, a Sensonette-t azért írattam fel, mert hízni akartam, de ez is jó a bőrömnek
2011. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én tudok egy nagyon jót a pattikra, az pedig nem más, mint a szalicilsav...komolyan, sztem gyógyszt-ban tudsz venni, vagyis gondolom, hogy adnak vény nélkül is:)
2011. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ja és a szalicilt úgy tudod használni, hogy egy kis vattakorongra öntesz belőle egy keveset, és bekened vele az arcbőrödet...naponta 2x, vagy amennyire kell, nem rögtön, de pár nap alatt jelentősen csökkenti a pattikat, de hidratáld a bőröd, mert kicsit szárítja az arcbőrt:)

remélem segítettem és beválik neked is:)

puszuiiii

2011. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
aknesol kenőcs
2011. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 habibi ***** válasza:
szia, próbáld ki ezt: arctisztítás után törj porrá 2 tabletta Aspirin-t és keverd össze egy nagyon kevés hidratálókrémmel, úgy hogy krémes állaga legyen, és vidd fel az arcodra, ahol pattik vannak. Kb. 20 percet hagyd fenn,majd mosd le. Szárítja őket és kb. 2-3 naponta ismételd meg. Nekem ez is bejött
2011. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!