Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Feket Hennával festettem a...

Chhhhhhhh kérdése:

Feket Hennával festettem a hajam 1 hónapja és rájöttem, hogy nem akarok tovább fekete lenni. Le lehet szivatni szőkítővel vagy kárt okoz a hajban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet szivatni vele, de nagyon sok a kockázata. Én tavaly nyáron voltam fekete és ősszel kezdtem el megunni. Hiába szívták le nekem amennyire csak lehetett, valahogy nem jött ki rendesen, és a következő színekre ez nagyon kihatott. Szőkítő után várni kellett pár napot a festésig, de mégis a fejem tetején narancssárga árnyalatai voltak, lefelé barnult és kicsit volt feketés beütése is( barna akartam lenni). Aztán azóta havonta festetem a hajam ( most már vörös vagyok de alul kicsit mindig sötétebb a fekete miatt) de még csak mostanában kezdett el kialakulni az a szín amit én szerettem volna.

Egyébként hozzáteszem az én hajamat nehezen fogja meg a festék és valamiért sokszor "ledobja magáról" és kikopik a francba már másfél hét után.

Szerintem gondold meg, mert tényleg nagyon roncsolja a szőkítő.

Az én módszerem azért volt ennyire sikertelen mert nem voltam hajlandó kifizetni azt a sok pénzt amivel teljesen kiszedik belőle. Egyik boltos csajnak nálunk 7órán keresztül csinálták a haját és nem kis pénzt elkértek tőle.

2011. márc. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne! Én azt hallottam, hogy a hennával festett hajat nem lehet csak úgy szőkítgetni, nyilván meg van az oka, hogy ezt mondják. Kérdezz meg egy fodrászt, és feltétlenül mondd meg neki, hogy hennával van festve a hajad.
2011. márc. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Olyan ,hogy fekete henna,nem létezik! Hennával feketét csak akkor tudsz elérni,ha indigót (ez egy gyógynövény) keversz hozzá!

Valószínű a hajfestéked vegyi anyagokkal is volt keverve..ez esetben a szőkítés "nem árthat"....amúgy mindig árt...

Az igazi henna egy zöld por (maga a gyógynövény),én azzal festem a hajamat :),ez nem árt,csak használ..nagyon szépegészséges lesz a hajad tőle...

Az igazi henna csak vörösre fest..és annak különböző árnyalataira. pl.sötétbarna hajból csinál vörösesbarnát,szőkéből akár rókavöröset is.

több információt a hennáról itt találsz :

[link]

2011. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez pech... Hennára nem lehet festeni, akár van benne hozzáadott vegyszer, akár nincs, lényeg a henna. De úgyis hamar kikopik a hajból, szóval szerintem bírd ki. És legközelebb az ilyen manőverek előtt jobban gondold át. :S
2011. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:) mindenkinek+ :)
2011. márc. 25. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!