Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ekcémára ti mit alkalmaztok/ha...

Ekcémára ti mit alkalmaztok/használtok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy véglegesen nem lehet eltüntetni, de még is vmivel jobbá lehet hozni a helyzetet! Nekem ahol nagyon zavaró az az arcom! Idén jött ki ott elöször, abba bízok, ha jön a jó idő akkor a napocskától majd javul valamit (D vitamin miatt)

Ti milyen krémet használtok, javasoltok???


2011. márc. 30. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász írt fel krémet ami rendbehozta nekem, pedig ocsmány volt és csak terjedt!

Vigyázz a nappal, mert az ekcémának is lehet több faja, van amelyik nap alatt csak terjed, és nem is szabad rákenni mindenfélét csak úgy. Nekem az Elocom nevű krém tette rendbe, receptre váltottam ki, nagyon nagyon jó!

2011. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem régebb óta van a könyökömnél belül...de cska télen jött ki mindig,de mivel olyna helyen volt, hogy nem annyira zavart, meg annyira nem csúnya, cska piros nem is foglalkoztam vele,de az mindig cska télen volt!

Most arcomon is van...és nemtudtam mi az,annyi szart kentem rá (már bocsánat) és végül elmentem bőrgyógyászhoz és mondták, hogy ez ekcéma és nekem az Advantant írták fel! De olvastam, hogy a Perilla krém is jó ekcémára!:)

És neked mennyire múlt el? Ha nem kened visszajön?

2011. márc. 30. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekem 12 éves koromban jött előr először, most 26 vagyok és amint előjön (télen és nyáron nagy melegben szokott) rögtön elkezdem kenni az Elocommal, és 2-3 nap alatt elmúlik. Pedig nekem nagyon nagy felületen is kijött régebben, könyökajlat, térdhajlat, csukló, stb. (arcon szerencsére nem volt) de egyre kisebb és ritkább. Én a többi krémet nem ismerem csak ezt, de nekem ez szuper volt mindig.


Terhesség alatt egyltalán nem jött ki (hormonok miatt), utána már igen de nem tartott sokáig, szóval lehet hogy "kinövöm" lassan :)

Mindenesetre a napoztatásról annyit még, hogy a bőrgyógyász nekem anno megtiltotta hogy napra menjek vele amíg meg nem gyógyul, de ugyanakkor évekkel később a hasamon a szolitól múlt el....de arcon mivel nagyon látszik ezért nem kockáztatnék.

2011. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Párom ugyanígy küzdött vele évekig, akármit vettem neki, semmi nem volt jó, a rázókeverék is csak egy ideig-ráig csillapította a viszketést.

2 hónapja viszont visszatértünk a Dm-ben kapható Babylove teljesen allergén mentes babatusfürdőjére és testápolójára, valamint samponjára és azóta elmúlt, nem is jött ki.Talán azért , mert ezekben semmilyen vegyszer sincs és megtartja a bőr lipidrétegét, így az nem tud kiszáradni és nem kap mű anyagokat sem.De csak a Babylove a jó, johnsont ne vegyél, mert abban még ásványi olaj is van.

2011. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nekem már 5-6 éves korom óta az van és 22 vagyok.nekem is recepre írtak fel valamit,nem tudom mi a neve,de jó zsíros krém.ez általában attól jön elő hogy kiszárad a bőröd.de egyet tudok ajánlani a körömvirág-ot(krém)az jó zsíros, és gyorsan eltünteti az ekcémát.
2011. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát én személy szerint nem vagyok ekcémás,az unokahugom viszont igen,neki a hézi orvos írt fel ugymond fürdető krémet és testápoló szerűséget.csak annyi a dolgot h használod fürdésnél a krémet aztén testápoló,és nem is nagyon lehet majd észrevenni hidd el:)
2011. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És a víz ívás közrejátszhat?? Én például rettenetesen keveset iszok sajnos, pedig magas is vagyok..tehát még majdnem többet kéne!

Kb 0,5liter naponta..jobb esetben 1 liter!:// Gondolom, ha megtudnám eröltetni magam,h na napi 1,5-2litert megigyak az is segítene vmit a bőrnek?

2011. márc. 31. 09:55
 8/11 anonim ***** válasza:
hátlehetséges:).a víz nagyon fontos a szervezetnek,gondolom iskolás vagy akkor pedig szünetekben mindig igyál 1-2 kortyot:)a víz az ugye cs segít a szervezetnek:)
2011. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát már igazából végeztem suliba, most levelezőire járok.
2011. ápr. 1. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor óránként egy pár kortyot:DD és napoztasd:)
2011. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!