Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért rajzoltak régen szépségp...

Miért rajzoltak régen szépségpöttyöt az arcukra a nők?

Figyelt kérdés
Van ,akinek annyira hibátlan volt a bőre, hogy ezzel tudta felhívni a figyelmet magára? Ma meg sokan több rétegben vakolják magukat.
2011. márc. 31. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ez volt a divat, mint ma a kihúzott macskaszem. :)


A szépségpöttel a szép arcot hangsúlyozták, ha az arcra tették, a szem mellé, ha szemre akarták felhívni a figyelmet, és a száj mellé, ha valakinek szép volt a szája.


A különleges szépség jelének tartották, ha volt valakinek ilyen anyajegy az arcán, és nem kellett festenie.


Onnan tudom, hogy nagyapámnak is volt ilyen, és mindig le akarták neki törölni a lányok, azt hitték, hogy felrajzolta.

Nekem is van egy ilyen pöttyöm, sokáig utáltam, de aztán a kozmetikusom mesélte, hogy régen direkt felfestették. :)

Mondjuk még most se szeretem. :P

2011. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Most már értem, miért volt száj ill szem mellett.
2011. márc. 31. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
most meg nem festik hanem szúrnak egy pirszinget.
2011. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg, de az sokszor inkább visszataszító.
2011. márc. 31. 09:35
 5/5 anonim ***** válasza:
A szépségpötty egyedivé tette az arcot.Mikor szájkontúrtetoválást csináltattam,megkértem a kozmetikust tegyen egy pöttyöt.Egyből egyedi lett:).
2011. ápr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!