Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért hámlik az ajkam az...

Miért hámlik az ajkam az ősztől tavaszig tartó időszakban?

Figyelt kérdés
Ha nem használok ajakírt, nem bírom elviselni. Olyan mintha vízhiányos lenne. Megnedvesítem, majd jöhet az ajakír, így mutatós is, nem kelt töppedt hatást sem.
2011. ápr. 4. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
töppedt? ezt a szót nem értem, lehet a köped-re gondolsz, és télen a hideg levegőtől jobban szárad a bőr, nem csak az ajkakon, mindenki így van ezzel, nem tudsz jobbat mint kenni sokszor
2011. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha labellot használsz, akkor attól. Nálam ezt eredményezte, aztán felhagytam vele, két hónapig rettenetes volt, de idén már egyáltalán nem volt szükségem ajakírre! Még csak ki sem száradt a szám.

Azt nem tudom, hogy más ajakír ezt csinálja-e, egyébként tippem szerint igen.

Ezen kívül ha megnedvesíted a szád, az is szárítja, "kifújja a szél" utána.

2011. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

töppedt=aszalt szilvára emlékeztető (erős túlzással)

A párom nem szereti, ha kenem, mert zsíros hatást kelt. Ezért szerettem volna valami egyéb tanácsot. Nyáron miért nem szárad ki, a kánikulában?

2011. ápr. 4. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Még megoldás lehet, ha sokat iszol. Télen általában kevesebbet isznak az emberek, így a bőr is kevésbé hidratált. Aztán kellenek a kencék. Sok - napi 2 liter víz minimum!! - ivással el lehet érni, hogy ne száradjon ki a bőr.
2011. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használj Carmexet!:) Illetve néha radírozd le az ajkaidat így!

[link]

‎1: Szórj egy evőkanál cukrot egy tálkába!

Ez lehet barnacukor is, ami még durvább szemcséjű, vagy akár só is.

2: Önts rá olívaolajat!

Használhatsz helyette sima olajat, mézet vagy akár vazelint is.

3: Spatulával/kanállal keverd össze!

4: Ha nem áll össze rendesen, és ilyen morzsás lesz, akkor jöhet még egy csepp olaj!

5: Ilyen a megfelelő állag.

6: Ha szeretnéd, még ízesítheted is: én kakaóport és fahéjat használtam.

Helyettesítheted mogyoróolajjal, jojobával, citrommal vagy bármilyen finomsággal!

7: Kész is van!


Hűtőben tárolva több hétig is használhatod. Ajkaid állapotától függően heti 1-2x ajánlom a használatát. Hígabb változatban olcsón készíthetsz így saját testradírt is, amibe szórhatsz akár kókuszreszeléket is a jobb hatás érdekében.

2011. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány lehet...

Nekem pl. ősz és tavasz között a hajam hullik borzalmasan. Először megijedtem, de aztán megnyugtattak, hogy ősszel kimegy a vitamin, ha nem pótolod, akkor tünetei lesznek. (azért télen megy ki, mert akkor kevesebb a friss zöldség stb)

Próbálj bevinni több vitamint..ha nem jön helyre az ajkad, akkor sem fog ártani Neked! Remélem helyrejön!

2011. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!