Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fésülködés után 15-20 perccel...

Fésülködés után 15-20 perccel újra gubancos lesz a hajam. Mit tegyek, hogy selymes, puha fényes legyen és látszódjon rajta, hogy rendesen ki van fésülve?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve festetem a hajam (szőkére). Ez okozhatja azt, hogy hamar gubancolódik? Nem csak akkor, ha az utcára megyek, és fúj a szél, hanem ha megfésülködök, leülök mondjuk gépezni, és összegubancolódik. Miért?
2009. márc. 1. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer azt hallottam, hogy ez lehet azért is mert vízhiányos/dehidratált a haj. És akkor gubancolódik állandóan szinte magától is.

És még festeted is... használj hajpakolásokat legalább heti 2-3szor.

Ja és dehidratált nem feltétlenül egyenlő a száraz hajjal. Lehet, hogy szerinted nem száraz, de attól még belül bőven lehet vízhiányos.

2009. márc. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szőkítem a hajam, de használok rá balzsamot + hajpakolást, attól fényes lesz és puha, és talán ezért is nem gubancolódik annyira.
2009. márc. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is gubancolódik, szőke melírcsíkok vannak benne, viszont természetesen hullámos, ez is okozhatja a gubancolódást, valamint igen a szőkítés is, de az inkább vizes hajnál észrevehető. Igen használj sok pakolást, illetve olyan balzsamot, amit nem kell kiöblíteni (Gliss Kur folyékony hajbalzsam, pumpás) Viszont, ha szőke a hajad és még száraz is, a heti 2-3 hajmosás/pakolás nagyon nem tenne jót neki. Az én hajam is száraz, a fodrászom azt tanácsolta, próbáljam már meg hetente egyszer mosni, és csak burában csavaróval szárítani, ne erőszakoljam szegényt nap, mint a forró hajszárítóval és hajkefével. Nehéz lesz.
2009. márc. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én nem festem a hajam,bár nekem is összeszokott gubancolódni.Hajmosásnál egy maréknyi haj kijött azért mert kifésültem,annyira összevolt gubancolódva.A fodrászom a kallos-tól a placentás hajpakolást ajánlotta,hetente 1x hajmosás után felteszem,majd félóra múlva kifésülöm a hajam és UTÁNA mosom csak le.

Ettől fényesebb,puhább lesz a hajam és könnyen fésülhetővé válik!:)

Sok sikert!

2009. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Heti egyszer mosok hajat, sampon után balzsamot is rakok rá, 6hetente meg a festékben található hajpakolást rakom rá, 15 percig szoktam rajta hagyni, és úgy mosom le.

Félig hullámos félig egyenes a hajam, nemtudom, ez jelent-e valamit. Hajmosás után 2 napig kb fényes, de annyira összegubancolódik, akármikor megfésülöm, marokszámra hullik a hajam. :(

2009. márc. 2. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én amúltkor feltupíroztam a hajam ,de szinte az egészet úgy poénból.aztán megpróbáltam a lehetetlent...kifésülni. aztán végül kimostam, tettem rá Kallos Crema ál latte-és pakolást.félórát rajta hagytam,leöblítettem. olyan szépen kituttam fésülni:)
2009. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!