Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok ezekről az...

Mit gondoltok ezekről az otthon készített kozmetikumokról?

Figyelt kérdés

1.Kókuszolajas testápoló

hozzávalók:

1 evőkanál kókuszolaj

2 evőkanál szezámolaj

50g kakaóvaj

10g méhviasz

A méhviaszt kis lábasban olvaszd fel a tűzön.Az összetevőket keverd össze, a méhviaszt öntsd hozzá utoljára.Miután alaposan összekeverted a masszát, öntsd zárható edénybe és használd mindennap!

----------------

Frossítő,illatosító kézkrém

hozzávalók:

1 db uborka

1 ek glicerin

1 ek varázsmogyoró-olaj

1 ek rózsavíz

Mosd és hámozd meg az uborkát, majd szeleteld fel kisebb darabokra, és zúzd péppé. Add hozzá a v.mogyoró-olajat a rózsavizet és a glicerint és kutyuld össze krémmé egy mixerrel.

-----

Narancsos ajakápoló

hozzávalók:

1 tk kakaóvaj

1 tk shea-vaj

1 tk mandulaolaj

15 csepp narancsolaj

A kakaó-és shea-vajat olvaszd össze a mandulaolajjal, majd amikor már jól elkeveredtek benne a hatóanyagok, vedd le a tűzről és add hozzá a narancsolajat.

---------------

Diófalevél sminklemosó

hozzávalók:

200 ml desztilált víz

1 marék apróra vágott diófalevél

25 ml hamamelisz víz

Az apróra vágott diófalevelet öntsd bele a desztilált vízbe és főzd fél óráig lassú tűzön, majd szűrd le és hagyad kihűlni.Végül keverd hozzá a hamamelisz vizet és miután kitöltötted egy üvegcsébe, alaposan rázd össze! A pattanásokat leszárítja, a zsíros bőrt pedig makulátlanná teszi!


Az összetevőket honnan tudom beszerezni??


2011. ápr. 17. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100x olcsóbb, ha készen veszed meg, ráadásul ezek a kozmetikumok ha jól tudom szol-gél eljárással készülnek, és ha elcseszed, akkor lehet h géllé összeáll, vagy kicsapódik belőle vmi és szétválik 2 fázisra. meg egy testápoló eláll 2 évig, nem hiszem h ezek az adalékok 2-3 hét után ne büdösödnének be...
2011. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát..ez talán igaz lehet:/ Amúgy egy újságban olvastam. Esetleg a narancsos ajakápolót kipróbálom. : )

Várom még a véleményeket;)

2011. ápr. 17. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jók,de figyelni kell rá.A patikában tudod beszerezni az anyagokat.
2011. ápr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én pl már irtózom a sok bolti kenceficétől...elkezdtem jobban kenegetni magam minden lókakival és csak rondább lett tőle az arcom...inkább az ilyen otthoni cuccok:) méz és cukor és kész is az arcradir...puha fogkefével dörzsizem az arcom minden este...ilyen tiszta még sose volt az arcom...pedig nagyon nagyon tágak a pórusaim...ja és sima tusfürdővel...én a lehető legkevesebb gyári cuccot akarom használni...és egyre kevesebet használom is...sokkal szebb az arcom, mióta nem kenem ilyenekkel magam:) arról nem beszélek h sporoltam is vele:D...pedig marha igényes vagyok magamra....de nem szoktatom hozzá a böröm a sok vegyi kozmetikumhoz...

22L

2011. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi nektek : )

Még ez a sminklemosó teszik nekem. Olvastam hogy a hamamelisz víznek pórusösszehúzó hatása is van.Lehet h tonikként is használhatom, nem?

2011. ápr. 18. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
De tökéletes!
2011. ápr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló:nem minden az olcsóság.Lehet,hogy a bolti krém 10 évig eláll,de vajon mitől?!És vajon ha azt a tartósítószert,amitől "10 évig" eláll neked,a bőrödre kened évekig,az vajon tényleg a bőröd hasznára válik?Ha valaki nem akar kevercülni(bár jó móka)akkor használjon natúr(kezeletlen)sheavajat,ez hűtés nélkül sokáig eláll.
2011. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!