Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez igaz, hogyha pl. nekem...

Ez igaz, hogyha pl. nekem hosszú szőkésbarna a hajam és ha levágatom rövidre akkor sötétülni fog?

Figyelt kérdés
Mert sokan ezt mondják,mivel még 15 éves vagyok és még nem "fejlődött" ki.
2011. ápr. 19. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez sületlenség.


A haj hosszabb része azért tűnik világosabbnak, főleg ha évek óta nem vágattad, mert kiszívja a nap, és ahogy vékonyodik a vége felé, úgy lesz egyre világosabb.


Amikor rövidre vágják, akkor valóban sötétebbnek tűnik, mivel a szálak vastagok, és nincs ideje a napnak tartósan (két-három nyáron át is) kifakítani, mert folyton utánvágják.


Amennyiben úgy döntesz, hogy megint megnöveszted a hajad, akkor ahogy nő, úgy lesz a hosszabb részen megint egyre világosabb.

15 éves kor után már nem igen fog változni a haj színe, ha mégis, akkor meg mindegy, mikor vágatod le. :) Ahogy nő a töve, és ahogy vágják (ill. kopik a vége, meg hullik a régi és cserélődik az új hajra) úgy lesz sötétebb, ha vágatod, ha nem.


Egy garantált: a rendszeresen vágott, rövid(ebb) és ápolt haj mindig egészséges! :D

2011. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz is meg nem is, úgy, ahogy az első mondja. Az az igazi hajszínem. :D Nekem pl a vége inkább gesztenyebarna, mikor levágattam tesóm megkérdezte, be van-e festve. (a vágást észre se vette, pedig vagy fél méterrel rövidebb lett xD)
2011. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyrészt egyetértek az első válaszolóval, viszont a haj színe változhat a kor előrehaladtával. Nem túl sokat, 1-2 árnyalatot. De ehhez hosszú idő kell.

Ha most levágatod, csak sötétebbnek fog tűnni.

2011. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ige, változni fog, de nem azért, mert belül a hajban változik, hanem mert levágod azt a részt, amit kiszívott a nap, és így összhatásában sötétebb lesz.

Amúgy a haj színe genetikailag meghatározott, kicsit változik hormonháztarts változása...stb hatására, de alapvetően a pigmentáció állandó. Ilyenek befolyásolják csak kicsit, hogy pl ha egészségesebb a haj, akkor kicsit vastagabb, kicsit máshogy veri vissza a fényt, ezért másabb a színe. De nem jelentősen...

2011. ápr. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem nem szívja ki a nap meg semmi.


Viszont kiskoromban teljesen szőke voltam, általánosban mintha melírozva lett volna a hajam, szőkés-barna most pedig húszas éveim elején világosbarna vagyok.

Ez teljesen természetes bizonyos embereknél. Barátom is ugyanígy volt. Kiskorában szőkésvörös, aztán világosbarna és most egész középbarna az eredeti hajszíne.


Az megint marhaság, hogy nem fejlődött ki. Mi nem fejlődött ki? A hajhagyma? Ha így lenne nem nőne hajad egyáltalán. Gondolkozzatok már!

Még ha 11 éves lennél... de 15!!! Már ne haragudj, de sose jártál be iskolába tanórákra? Én rengeteget lógtam, de akkor is tudom, hogy hogyan működik a hajhagyma és mi az a pigment.

2011. ápr. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!