Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha szeretném, hogy ne kelljen...

Ha szeretném, hogy ne kelljen kétnaponta hajat mosnom, és összefogom a hajam a köztes időben, míg fokozatosan nyújtom két hajmosás között az időt, gátolom ezt az egész folyamatot azzal, ha fújuk rá hajlakkot?

Figyelt kérdés
szóval ha nem mosok kétnaponta hajat, hanem egyre több napot hagyok ki, h legalább 4-5 naponta kelljen csak, és ez esetleg beválna nálam mivel ugye nem tudom a pontos okát a hajzsírosodásomnak... akkor ezt zavarja a hajlakk?
2009. márc. 4. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem igen, nekem mindig összeragad tőle, és megfogni is rossz, ezért nem is használok, sőt fodrásznak sem engedem, hogy bármit ráfújjon. Én nem használok hajsampont, és bőven elég egy héten egyszer megmosnom. Nem is szárítom géppel. Szebb és egészségesebb a hajam, gyorsabban nő, mióta elhagytam a sampont meg a szárítózást. Minden, amit rákenek, az a vizes hajamba egy mogyorónyi hajápolókrém.
2009. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem elég haamr zsírosodik a hajam, és ezelőtt tettem rá hajhabot, de csak tövére, és tovább tartott..
2009. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kifejezetten ront a helyzeten. Sajnálom, hogy el kell keserítselek de hiába nyújtod az időt úgy is be fog hamar zsírosodni. Annyi ideig az embernek egyszerűen nincs gusztusa zsíros hajjal mászkálni, míg használ is a dolog. Egyszer lementem falura nyaralni rokonokhoz és ott próbáltam ki. Viszont ha kevesebbet fésülöd később zsírosodik. Nem tudom az okát. Talán mert kevesebb káros hatás éri a fejbőrt.

Minden estre is tudom javasolni a szárazsampont. Kb 200 Ft és nem vizket tőle az ember feje, eyg enyhén nedves törülközővel pedig kijön a fehérség a hajból.

2009. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hú, köszönöm szépen :) igazából már jó ideje keresem erre a megoldást... eddig nem találtam egy hatásosat se :)


ha akad további ötlet, szívesen várom, és köszönöm előre is! sziasztok

2009. márc. 4. 20:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Huu bocsi, h beleszolok, mert igazabol nem a kerdesre valaszolok, de muszaj irnom, annak aki eloszor szolt hozza. Aki azt irta h nem hasznal sampont, csak vizet. Ez nagyon rossz!!! Vizzel nem jönnek le a szennyezodesek teljes mertekig. Fejboron leginkabb zsirok talalhatok amelyek apolarisak, es a viz polaris...ezert egyaltalan nem viszi le oket. ilyen alap szintu kemiaval elmagyarazva sztem eleg is, de bocsi, tenyleg nem beleszolni akarok.
2009. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:) nem szóltál bele, én is furcsálltam a dolgot... de ezt nem tudtam:) köszönöm
2009. márc. 5. 15:07
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok. Azért az érdekes, hogy azóta közel sem zsíros annyira a hajam, mint amíg zsíros hajra való sampont használtam.


Amúgy meg tudományos kutatás bebizonyítatta, hogy a haj öntisztító, csak ezzel a sok sz@rral, amit rákenünk, elvesszük ezt a mechanizmust. Viszont idővel visszanyerhető. Igazából nem is kellene hajat mosnunk, mert a hajunk képes annyira tisztítani önmagát.

2009. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a hajunk öntisztító de épp ezt írtam, hogy az embernek nincs gusztusa megvárni, míg azzá válik. Ha csak úgy elkezdi valaki vízzel mosni a haját ugyan olyan zsíros lesz, mint ha egyáltalán nem mosná. Ne érts félre kedves hozzászóló nem a módszeredet akarom leszólni, csak próbálok vmi megoldást keresni a kérdezőnek. Leírom pontosan én mit hogy használok, hogy ne törjön a gyenge hajam és ne is zsírosodjon annyira.

Hajat olyan 3 naponta mosok (régen 1,5 - 2 volt) Fructis zsíros tövű száraz végű hajra való samponnal. Eddig ez a vált be a legjobban. Hajmosás után mindig bebalzsamozom, csak egy kicsit és alaposan lemosom. Az előbb említett samponnak van balzsamja is. Ha nagy ritkán megszárítom a hajam akkor sem meleg levegős hajszárítóval, mert ahogy el kezd izzadni a fejbőr megkezdődik a faggyútermelés is. + ki is szárad a haj. Másnap és harmadnap szárazsampon, vagy ha nincs jó a hintőpor is de előre szólok az csak egy napra alkalmas mert viszket tőle a fejbőr. Kicsit tupírozom a hajam, az is el tudja szálkásítani ezért hetente 1X-2X bekenem tojássárgájával a végét és becsomagolom fóliával mondjuk egy zuhanyzás erejéig. Mióta foglalkozok a hajammal sokkal kevésbé zsírosodik és dúsabbnak, egészségesebbnek hat.

2009. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

a haj úgy öntisztul, hogy kihullik :)

tehát hullik és hullik a zsíros szál is...

2009. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
^^ örülök, h ennyien válaszoltok, köszönök mindent :)
2009. márc. 6. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!