Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell gyantazni? Lepesro...

Hogyan kell gyantazni? Lepesrol lepesre ha lehet, es az is erdekel milyen termeket ajanlanatok? A bajuszt hogyan tavolitsam el? Nagon kicsi van az egyik oldalban de idegesit. No vagyok

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 23:34
 1/3 anonim válasza:

Én a rossmannból vagy dm-ből szoktam venni a görgös gyantát, abból is a narancssárgás színűt. Ugyanott lehet kapni lehúzó csíkot is, szerintem az 50 vagy 100 db-os kiszerelés elég jól megéri.

Szóval: felmelegítem a gyantát a mikróban, kb 2.5-3 perc amíg jó lesz, de közben néha rányitok és megnézem, nehogy túlmelegedjen és szétpukkanjon. Ha megbizonyosodtál arról, hogy a gyanta NEM forró, akkor a szőr növekedésével megegyezően ráhúzol 1 réteget. Meghúzod a bőrt, hogy feszüljön, és rátapasztod a lehúzó csíkot. Azt jól rásimogatod, de közben a bőrődet húzod (főleg, ha lágyrészen van), és a szőr növekedésével ellentétesen lerántod a csíkot. Arra figyelj, hogy ha maradt is ott kevés szőr, vagy csipesszel kiszedegeted, vagy maximum 2-szer ismételheted ezt, mert különben letéped a bőröd felső rétegét is, ami igen fájdalmasan és csúnyán ki tud sebesedni.

2011. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ja, még azt elfelejtettem írni, hogy az is egy megoldás lenne, ha elmennél kozmetikushoz, ő leszedi max. 450-ért, és akkor már nagyjából fogod tudni, hogy kell.


Ha meg csak a bajszodat szeretnéd, úgy csináld, ahogy már írtam, csak ahhoz nem muszály görgős gyantát venni, hanem árulják ezeket a vékony hideggyanta csíkokat. Én bajuszra azt használom, 12 db volt benne, kb. 800 ft volt, ugyancsak a dm-ben. Legalább 1.5 éve vettem, de még most fogyott el, igaz én közben csipeszeltem is a bajszom.

2011. máj. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is dm-ben szoktam venni narancssárga görgős gyantát,500 Ft-ért,tavaly nyár vége felé,vagy ősszel vettem,és még sok van benne,szóval megéri.Van több fajta színű,attól függ,milyen a bőröd,érzékenyebb-e vagy sem.Mellé lehet venni textilcsíkokat,meg lemosóolajat is,kis tasakokban van,egy olajos kendőt képzelj el,azt hiszem 50 ft 1 db,szóval nem fogsz csődbe menni ha veszel egy párat belőle:)

A gyantát beteszed a mikróba 700 W 3 perc,közbe nézegesd,hogy mennyire meleg.Legyen jó folyós,és meleg,olyan amit még megbírsz fogni.Aztán hintőporozd be a gyantázandó terültet,mert így csak a szőrödet fogja be a gyanta,és a bőröd nem lesz utána sebes,véraláfutásos,én már megjártam sajnos elég "szépen".A szőr növekedésével megegyező irányba húzol rá 1 réteg gyantát,de ne húzd át 2x,mert az csak pocsékolás,max.ha nagyon kevés ragadt meg.Veszel 1 textilcsíkot,kifeszíted a bőröd,rásimítod a szőr növekedésével megegyező irányba,majd visszafele lerántod,gyors,hirtelen mozdulattal.Nem félj,nem fáj,max. 2 mp-ig:)Aztán letörlöd a felesleges gyanta maradékot,majd bekened krémmel.Én még előtte leszoktam mosni langyos,szappanos vízzel is,és utána kenem be körömvirág krémmel.

Bajuszra meg ugyanígy,de oda szerintem nem kell hintő por,és a textilcsíkot vágd el kisebbre.

2011. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!