Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Levághatom-e otthon, a hajamna...

Levághatom-e otthon, a hajamnak a töredezett végeit?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy otthon egyedül levághatom-e a hajam töredezzet részeit(hajvégek, kb.1 cm-t. Természetes szőke hajam van, nagyon tépett és kb. 5 cm-el ér a vállam alá. Régen szinte minden nap göndörítettem hajvasalóval a hajam. Viszont kb. 2 hónapja csak egy héten egyszer-kétszer. Egy hónapja voltam fodrásznál és akkor levágták a töredett hajvégeimet, viszont már megint tiszta töredett. Most használok rá hajpakolást(ricinusolaj, tojás, olivaolaj és méz, kb 4 óráig rajta hagyva, alufóliában, heti kétszer és utána vitaminos Garnier hajsampon majd bolti balzsam) és ma szóltam anyunak, hogy rejtse el a hajvasalómat :D és többször nem szeretném használni, max. 1 hónapban egyszer-kétszer és gondoltam levágatom a töredezett részeit a hajamnak, de nem szeretnék, minden egyes hónapban fodrászra költeni :(, ezért gonoltam, hogy otthon levágahtom-e a nagyon tépett hajamnak az eltöredezett hajvégét és, hogy jó-e így a hajápolásom(vagy is jó lesz-e így)? 14/L

És ha tudtuk valami praktikát, hogy hogyan lehetne természetes úton behullámosítani, az egyébként félig-meddig egyenes hajamat, akkor azt megköszönném :D


2011. máj. 4. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ne magadnak vágd, kérd meg anyudat. a tükörben mindent fordítva látsz, és ebből szép bakik lehetnek :D

sőt, lehet nem is kellene egyből nekiesni ollóval, ha 1 hónapja volt vágva. én szilikonos hajvégápolót használok rá, azzal nagyon nagyon látszik a különbség.

nekem is érzékeny a hajam, és olyan felemás (se göndör, se egyenes), úgyhogy én a következő házi praktikákat használom, mindet kifésült, vizes hajjal:


ha nagy hullámokat akarok: 2-3 felé veszem a hajam, és kontyot csavarok belőle, rögzítem. éjszaka megszárad, másnap kibontom, kész :)

ha apró hullámokat akarok: 5-6 felé veszem a hajam és befonom a tincseket. éjszaka megszárad, reggel kibontom, akár 5-6 napig is kitart. ha zavar, hogy közben kócos lesz, nagyfogú fésűvel átmehetsz rajta.

egyenes: jól kifésülöm, majd körkefével szárítom a következőképp: feltűzöm a felsőbb rétegeket, és az alsót elkezdem alulról fésülni a körkefével, közben a hajszárítót gyenge fokozaton (hogy ne fújja le a keféről a hajat) közel tartom hozzá, és együtt húzgálom a fésűvel végig a hajamon. ugyanezt a felsőbb rétegekkel is eljátszom. sokkal szebb lesz az esése, mintha vasalnád, mert nem lesz ilyen csőegyenes.


remélem nagyjából érthető volt :D

2011. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
húúú..köszi a válaszokat :D, főleg a haj csinálásos részét, de várok még JÓ SOK VÁLASZT!!!
2011. máj. 4. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt mondanám, levághatod, én évek óta magamnak vágom, illetve mióta hosszú, a hátulját anyum szokta. De tépett hajat nehéz, mert annak nem egy szintben van a vége, ezért is törik amúgy jobban, mert minden egyes hajszálat ér valami hatás, míg alapvetően inkább csak a felső réteg kap nagyobb dózist. :D Szerintem próbáld meg lenöveszteni a tépést, kicsi maradhat benne, de ha nagyon tépett, akkor ne erőltesd szerintem a fazont. :D

Göndör... hát ha alapból nem szögegyenes a hajad, akkor egy diffúzoros hajszárítóval felturbózhatod az alapot. Ha nincs, akkor az is jó, hogy szárítás közben a fejedre gyűröd a hajad, aztán amíg ki nem hűl, tűzd a fejedre, úgy sokáig szokta bírni nekem, de első nap úgy nézek ki, mint egy pulikutya. :D

Szivacsos hajcsavaró nekem annyira nem jön be, mert lehúzza a hajam, de amíg kb. vállig ért a hajam, addig jó volt, csak baromi kényelmetlen.

Ha loknisabb hajat akarsz, akkot szerezz hajcsavarókat, tüskéset, kicsit, nagyot, melegíthetőt, amilyen hajat szerenél.

Vagy szimplán ne fésüld meg szárítsd a hajad, nekem akkor is hullámos marad, nemtudom mennyire olyan a hajad.

Vasalni meg tényleg ne, göndörítéshez pláne ne, nem igazán jó, akkor inkább vegyél egy hajsütővasat, sokkal jobb. Na meg persze egy jó hővédőt.

2011. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat, hát az az igazság, hogy sztem inkább tépettet könnyebb levágatni, mert ott összevissza vághatsz, akkor sem látzsik ha egy kicsit görbén vágtál, meg amugy nem sokat szeretnék, hanem 1 cm-t max..a kicsit töredett részét csak


:D

2011. máj. 4. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:
levághatnád, a hajadnak úgy nem árt, csak elég valószínű, hogy nem úgy sikerülne, ahogy te akarod. szerintem kérj meg valakit, vagy menj el fodrászhoz.
2011. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!