Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi a normális hajmennyiség...

Mennyi a normális hajmennyiség, ami hajmosáskor fésülés után kihullhat? És mennyi, ha csak simán megfésülöm pl. reggel?

Figyelt kérdés
Nem hajszálszámot kérdezek, mert nem tudnám úgysem megszámolni. Csak olyan sok kihullott az utóbbi időben, és megijedtem.
2011. máj. 6. 20:35
 1/8 A kérdező kommentje:

(zsíros korpám van, és már mindenféle csodakészítményt kipróbáltam, kifejezetten arra ajánlva samponokat, bőrgyógyász által felírtakat is. A zsíros korpa súlyos hajvesztést okozhat.)

Rougj készítményből fejbőrtisztító és zsíros korpa elleni készítmény (10.000 Ft) használata alatt a hajhullás csökkent, de egyszerűen nincs állandóan pénzem rá.


Azt sem tudom, hogy normális-e a kihullt hajmennyiségem, de a készítmény használata alatt mondjuk ha 20-30 kihullott, mostanában viszont nélküle szerintem sok.

2011. máj. 6. 20:40
 2/8 anonim válasza:
0%

Szerintem egy hajszálnak sem szabad kihullania..


16F

2011. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt leginkább Te tudod, azaz érzékeled, mert ezt így tényleg nehéz elmondani.


Nekem mostanában a vállig érő hajamnál, ha hajmosást követően a lefolyószűrőből kiveszem az elhullottakat, és összepöndörgetem kis gurigába, akkor nagyon max egy borsónagyságú szokott lenni.


Régen nekem is hullott, és valószínű pont a zsírosodás és tápanyaghiány miatt, akkor 2-3 borsónyit is összeszedtem úgy, hogy még napközben is folyton szedegettem a ruháimról, amit most már egyáltalán nem..


Két éve járok a Hajdoktor természetgyógyász stúdióba, és ugyan nem olcsó, de annál hatásosabb a kezelések, illetve az otthoni sampon, hab és egyebek..

2011. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
az elsőnek mondom hogy nagyon nincs igaza egy egészséges esetben 50-100 hajszál kihullik naponta de lehet hogy 100-150
2011. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
40
2011. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha neked ez ennyire szemet szúrt, akkor sztem már nem véletlenül ijedtél meg. Persze van mikor jobban hullik, de, ha már huzamosabb ideje hullik feltűnően sok, azzal már foglalkozni kell. Érdemes lenne vérvizsgálatra is elmenned, nekem is ott állapították meg, hogy vashiányos vagyok, ami szintén hajhulláshoz vezet(het). Ha ott nem állapítanak meg semmi problémát, akkor érdemes több bőrgyógyászt is felkeresned, nekem sokat segített.
2011. máj. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd utána nézek, milyen lehetőségeim vannak.
2011. máj. 6. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:
kb napi 100, hajmosásnál több. De ha hosszú a hajad akkor többnek tűnhet. Nem azt mondom h számold meg de azért látszik h kb mennyi az annyi
2011. máj. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!