Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfesték vásárlásakor milyen...

Hajfesték vásárlásakor milyen árnyalatot válasszak?

Figyelt kérdés
van erre vmi "szabály", hogy a kívánt árnyalatnál sötétebbet/világosabbat kell választni? ha igen hány árnyalattal?
2011. máj. 8. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Milyen színű hajat szeretnél?

Amúgy szerintem olyat válassz, ami megy a bőröd színéhez. Néhány női oldalon ezeket leírják, ha rákeresel. Amúgy ha veszel egy hajfestéket, amit boltban kapsz ( nem pedig fodrászkellékesnél) és nagyon eltérő az épp aktuális, vagy eredeti hajszínedtől, akkor a végeredmény NEM lesz olyan, mint a dobozon látható nőci hajszíne. Csak félig meddig lesz olyan. Illetve mindenkinél kicsit más, pont olyan sose lesz. ezért ha pl nagyon világosra vagy festve, akkor nehezen leszel sötétebb, mert hamar kikopik. vagy fordítva, ha nagyon sötét vagy, és világosítani akarsz, akkor mindig kicsit vöröses árnyalatú leszel.. de a hajad is tönkremegy. szóval össze vissza írtam itt mindent, de a lényeg, hogy milyen az eredeti hajszíned, és milyenre szeretnéd festeni?

2011. máj. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kellene a kívánt árnyalatnál világosabbat/sötétebbet?

Hány árnyalattal??? hogyan számolod az árnyalatokat? :))


Első jól írta, nem mindegy, hogy milyen a jelenlegi hajszíned, és milyenre szeretnéd festeni.

2011. máj. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én értem és ésszerű a kérdés. Ha két árnyalat között vacilálsz, mármint úgy, hogy mondjuk egy 5-tel és egy 6-tal kezdődő, akkor általában érdemesebb a világosabbat választani, mert azt könnyebb utána kicsit sötétebbre festeni legközelebb, világosítani nehéz rajta utólag.

Ha sötétebb az eredeti hajszíned, akkor is ez a szabály, mert akkor lehet, hogy eleve sötétebb lesz a végeredmény.

De mindig csak 1 árnyalattal.

Ha a hajad színéhez közeli az árnyalat amúgy, amire festeni szeretnéd, és előtte a hajad nem volt festve, akkor viszont azt választ, ami pontosan olyan, amilyet szeretnél (ha nem tudsz dönteni, csak akkor válasz a világosabbat).


Amúgy előzők, nem tudom miért hurrogtátok le, ha jobban megnézitek, akkor a hajfesték oldalára is rá van írva, pl a lorealnál, hogyha biznytalan 2 árnyalat között, akkor válassza a világosabbat. Tök normális a kérdés.

2011. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem hurrogtuk le
2011. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat, annak is akinek nem volt világos a kérdés! most nincs festve a hajam, és mondjuk aranyszőkének mondanám a színét. igen, hasonló színűt szeretnék, csak mondjuk egy egész kicsit sötétebbet és egy leheletnyivel vörösesebbet. (tudom, n aztán tudok válogatni.) azért tettem fel ezt a kérdést, mert már vagy kétszer is pofára estem így, hogy megnéztem a hajfesték hátulján lévő színskálát, és annak alapján tökéletesen megfelelt volna, de aztán hoppá, tök más színű lett. szóval most már jó lenne eltalálni a megfelelő színt.
2011. máj. 8. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!