Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hót fehér vagyok. Hogyan,...

Hót fehér vagyok. Hogyan, milyen módszerrel barnulhatnák mégis?

Figyelt kérdés
Legalább, hogy színt kapjak, mert alapjában véve nagyon fehér bőrű vagyok, meg persze most így tél után még inkább kitűnt. Nem tudom, ha mesterségesen elérek (barnítókrém v szoli) valamiféle színt akkor napozás után kevesebb az esély a leégésre? mivel kezdjem?
2011. máj. 13. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Így nyár elején szinte minden ember fehér. Ha napozol akkor azonnal leégsz vagy csak sok napozás után? Mert én anyukám azt csinálja, hogy ne égjen le nyáron, hogy néha lemegy szoláriumba 5 percekre... nem nagyon látszik meg, de arra pont jó hogy ne égjen le nyáron hanem barnuljon.:)
2011. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magas faktorszámú naptejjel te is barnulni fogsz, és nem leégni, de így is inkább délelőtt és délután feküdj ki egy órára maximum.

A barnítókrémekkel kapott szín nem véd a leégés ellen, mivel az csak festékréteg, és nem melanin. Egy kis béta-karotin (magyarul sárgarépa) rendszeres fogyasztása segít a barna színt elnyerni, leégés nélkül.


Ahogy barnulsz, úgy legyen a naptej faktorszáma kisebb. Erre a célra elég egy kisebb (termékminta, 20 ml-es flakon is kapható a Müllerben és a DM-ben) a magas faktorból, ami legyen kb. 30-as, és utána már elég lesz egy 10-15-ös naptej.


Türelem, barnaságot terem. :)

2011. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A többihez szeretném hozzátenni, hogy (ahogy mondták) egyél sok sárgarépát. Idén kipróbáltam, hogy minden reggel eszek két szálat, és már egész emberi színem van. Melanin van még a répán kívül a sárgadinnyében meg a kajszibarackban is, elég naponta valamelyikből enni, egészséges is, meg könnyebben barnulsz is.
2011. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, kifogom próbálni az először magas majd kisebb faktorszámút.. sárgarépát meg ugye most jobb minőségben nem tudnék beszerezni és h hatása legyen nem két db-ot kéne ennem naponta azért.
2011. máj. 13. 21:47
 5/6 anonim válasza:
55%
kiba**d* magad a napra naponta fél vagy egy órát azt jóságlesz
2011. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Melanin van még a répán kívül a sárgadinnyében meg a kajszibarackban is, elég naponta valamelyikből enni, egészséges is, meg könnyebben barnulsz is."


Melanin ezek közül egyikben sincs,csak karotin,ami elősegíti a melanin képződését a bőrben.Hülyeséget azért ne írjunk.

2011. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!